Ingvild Flugstad Oestberg najlepsza w Val Muestair. Norweżka wygrała bieg na 5 km

Ingvild Flugstad Oestberg była najszybsza na drugim etapie cyklu Tour de Ski. W Val Muestair Norweżka wygrała bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego.

Daniel Ludwiński
Ingvild Flugstad Oestberg Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg
Oestberg doskonale radziła sobie w Tour de Ski już w poprzednim sezonie, ale wówczas nie dała jednak rady triumfować w klasyfikacji generalnej. W tym roku Norweżka próbuje znowu i w niedzielę była najlepsza, wygrywając z przewagą siedmiu sekund nad Heidi Weng. Trzecią pozycję zajęła Krista Parmakoski.

Trzy najszybsze zawodniczki dość wyraźnie uciekły konkurentkom. Sklasyfikowana na czwartym miejscu Nicole Faehndrich, bezsprzecznie największa niespodzianka niedzielnego biegu, straciła do Oestberg już ponad dwadzieścia cztery sekundy.

Stina Nilsson, zwyciężczyni sobotniego sprintu i dotychczasowa liderka Tour de Ski, tym razem finiszowała jako piąta.

Wyniki biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego w Val Muestair: