Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Biegi narciarskie. Szykują się zmiany w polskiej kadrze. Wierietielny i Kowalczyk mogą odejść

Od dwóch lat trenerem reprezentacji Polski biegaczek jest Aleksander Wierietielny, któremu pomaga Justyna Kowalczyk. Może to być ostatni sezon ich pracy. Szkoleniowiec nie wyklucza przejścia na emeryturę.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Justyna Kowalczyk Materiały prasowe / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Pod wodzą Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk kobieca kadra Polski odnosi coraz większe sukcesy. Medale mistrzostw świata juniorek zdobyły Monika Skinder oraz Izabela Marcisz. Obie podkreślały w wywiadach, jak wiele znaczy dla nich współpraca z najlepszą polską biegaczką w historii oraz trenerem, który poprowadził ją do medali. 

Wiele wskazuje na to, że w kadrze dojdzie do sporej zmiany. Jak informuje "Przegląd Sportowy", z pracy może zrezygnować Wierietielny. 72-letni trener jest już zmęczony pracą i rozważa odejście po obecnym sezonie. - Nie wiem, jaka będzie przyszłość kobiecych biegów, bo z tego co wiem, Wierietielny i Kowalczyk nie będą już prowadzić kadry - powiedział Edward Budny.

- Nikt nie będzie potrafił zapewnić zawodniczkom takich warunków, jakich gwarantem była Justyna Kowalczyk. Ona jest przecież autorytetem i to ona otwierała wszystkie drzwi dla kadry. Potrafiła wszystko załatwić. Obawiam się, że odejście Kowalczyk i Aleksandra Wierietielnego może skończyć się fatalnie, bo sukcesów nie osiągają systemy, tylko ludzie. Potrzeba nam takich autorytetów, które mogą porwać zawodniczki - dodał były trener Józefa Łuszczka.

Decyzja duetu trenerskiego nie jest jeszcze przesądzona. Sytuacji nie komentuje Polski Związek Narciarski. Oficjalne wieści dotyczące przyszłości Wierietielnego i Kowalczyk w kadrze mają zostać przekazane w ciągu najbliższych tygodni.

Czytaj także:
Biathlon. PŚ w Novym Meste bez kibiców. Powodem epidemia koronawirusa
Skoki narciarskie. Mistrzostwa świata w lotach niezagrożone. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (6):

 • Poot Zgłoś komentarz
  @jatyr: Oj, oj, oj. Jak ty jesteś ciemny!!! Co oznacza twoja pisanina ..."dopóki sama startowała" Startowała no i...??? Co to ma wspólnego z pracą trenerską??? Myślisz, że
  Czytaj całość
  jak przestanie trenować to już nie będzie ..."startowała w jakiś biegach poza PŚ"...??? Jednakże widzę dużą szansę dla Pana Prezesa Tajnera. Mianowicie ma okazję /Tajner/ położyć "na łopatki" kolejną dyscyplinę, która - można powiedzieć głośno, zaczyna "szerszym frontem" (nie jedna zawodniczka tylko kilka) "wjeżdżać" na trasy narciarskie. Ciekawe czy szef Tajnej, tak jak w przypadku skoków, zdecyduje się na następcę Pani Justyny, mianować kogoś z jej zaplecza... czy kogoś na poziomie duetu Kowalczyk-Wierietelny - osoby która "będzie nie tylko z kadrą i za kadrą!!!???"
  • yes Zgłoś komentarz
   Może w tej sprawie będzie miał coś do powiedzenia Tajner?? - prezes PZN. Co prawda jest już w wieku emerytalnym, jednak nadal jest prezesem związku. Może cicho jeszcze posiedzi, w myśl
   Czytaj całość
   rosyjskiego powiedzenia „Ciszej jedziesz, dalej zajedziesz”
   • jatyr Zgłoś komentarz
    wiedziałem ze tak będzie z kowalczyk dopóki sama startowała w jakiś biegach poza PŚ i miała w tym interes to była asystentem teraz opuszcza dziewczyny dumna że zdobyły medale
    Czytaj całość
    juniorskie nie widzę jednak tych dziewczyn w PS
    • Polta Zgłoś komentarz
     I tak przez 2 lata seniorzy i seniorki bez postępu i jakichkolwiek sukcesów. Jest konflikt z PZN bo pewnie żądania wysokie A wyników brak.
     • bun Zgłoś komentarz
      Justyna Kowalczyk nie chce siedzieć cicho pod miotłą prezesa, tak jak Adam Młysz, dlatego musi odejść.
      • Witalis Zgłoś komentarz
       Z artykułu wynika, że z racji wieku zrezygnować może Aleksander Wierietielny, ale nie przedstawiono powodów rezygnacji Justyny Kowalczyk. Czy ewentualna rezygnacja byłaby decyzją samej
       Czytaj całość
       Justyny Kowalczyk, czy - jak to ma miejsce w PZLA - efektem rozgrywek personalnych w PZN.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×