Dramat na wakacjach. 28-latka miała udar mózgu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Katrin Beierl
Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Katrin Beierl
zdjęcie autora artykułu

Austriacka bobsleistka Katrin Beierl poinformowała fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych, że doznała udaru mózgu. Z początku myślała, że bóle głowy to zwykła migrena.

W tym artykule dowiesz się o:

Katrin Beierl w ostatnich latach osiągała sukcesy w dwuosobowych bobslejach wraz Jennifer Onasanyą. Obie zdobywały m.in. brąz mistrzostw Europy czy wygrywały w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (2020/2021). Duet brał też udział w zimowych igrzyskach olimpijskich (2018 i 2022).

Niestety Beierl za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że doznała udaru mózgu podczas wakacji w Peru. Wszystko działo się na kilka dni przed jej 29. urodzinami. Austriaczka przebywa obecnie w szpitalu w Wiedniu.

"Myślałem, że to tylko zwykła migrena i wróciłam do łóżka. Jako 28-latka na początku nie myślałam nawet o udarze. Ponieważ mój stan się nie polepszył, zabukowałam pierwszy możliwy lot do domu, a w Wiedniu został zdiagnozowany u mnie udar mózgu"  - napisała w opublikowanym poście.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

Nie obyło się jednak bez powikłań. Katrin Beierl straciła część wzroku w lewym oku. Lekarzom z wiedeńskiego szpitala trudno określić czy bobsleistka go odzyska. "Na szczęście to jedyny objaw, jaki obecnie występuje, ale nadal jest do bani" - wspomniała.

"Na razie nic nie jest pewne. Nawet nie jest pewne to, czy takie czynności jak prowadzenie samochodu lub bobsleje będą znów możliwe. Będę musiała przez jakiś czas pozostać w szpitalu, ale zrobię co w mojej mocy, będę ciężko trenować, aby odzyskać większość wzroku!" - dodała.

Zszokowany takim obrotem spraw jest Wolfgang Stampfer. Trener bobslejowej reprezentacji Austrii ma nadzieję, że zawodniczka wróci do pełni zdrowia. - Najważniejsze teraz jest to, żeby Kati znów była zdrowa - stwierdził w rozmowie z "Krone".

Zobacz też: Duży transfer TVP. To prawdziwa gwiazda Co z polskimi skokami po połączeniu Lotosu z Orlenem? "Rozmowy pod koniec miesiąca"

Źródło artykułu: