Alvarez nie wyklucza trzeciej walki z Gołowkinem. "Pokonam go i tym razem"

Niewykluczone, że po zwycięstwie nad Danielem Jacobsem, Saul Alvarez zmierzy się po raz trzeci z Giennadijem Gołowkinem. "Canelo" po walce stwierdził, że może pokonać Kazacha ponownie.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Saul Alvarez Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Saul Alvarez
4 maja doszło do jednej z najbardziej wyczekiwanych walk 2019 roku. Saul Alvarez w unifikacyjnym starciu w kategorii średniej zmierzył się z Danielem Jacobsem. Stawką rywalizacji były pasy federacji WBC, WBA i IBF. Po niezwykle emocjonujących dwunastu rundach, które stały na absolutnie najwyższym światowym poziomie, sędziowie punktowali: dwukrotnie 115-113 oraz 116-112 dla Meksykanina.

Dla Alvareza był to bój nie tylko o sławę, prestiż i pieniądze, ale również o czołową pozycję w rankingu pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Meksykanin dzięki temu zwycięstwu z pewnością znajduje się w pierwszej trójce tego zestawienia. Kibice oraz eksperci pięściarstwa zastanawiają się teraz, z kim powinien spotkać się w ringu "Canelo".

Zobacz także: Daniel Jacobs rozgoryczony po porażce. "Zrobiłem wystarczająco dużo, aby zwyciężyć"

Jednym z kandydatów jest 37-letni Giennadij Gołowkin. Obaj pięściarze spotykali się w ringu dwukrotnie. W ich pierwszej potyczce sędziowie orzekli remis, natomiast w drugim starciu minimalnie lepszy na kartach punktowych okazał się być Alvarez. Oba werdykty przyniosły jednak wiele kontrowersji i nie brakowało głosów, że to Kazach był stroną dominującą w tych pojedynkach.

Alvarez po wygranej z Jacobsem przyznał, że nie ma problemu z kolejną konfrontacją z Gołowkinem i zapowiada, że również tym razem wygra. - Dla mnie temat "GGG" jest zakończony, ale jeżeli ludzie będą chcieli tego pojedynku ponownie, to zrobimy to. Pokonam go jeszcze raz - stwierdził "Canelo".

Zobacz także: Giennadij Gołowkin z nowym szkoleniowcem. Będzie pracował z trenerem Kliczki

ZOBACZ WIDEO: Sektor Gości 108: Marek Szkolnikowski: W TVP Sport chcemy pokazać widzom wszystko, co najważniejsze [cały odcinek]


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy chciałbyś obejrzeć trzeci pojedynek pomiędzy Alvarezem a Gołowkinem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×