Boks. Michał Cieślak - Ilunga Makabu. Dwie walki w karcie wstępnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Cieślak
Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: Michał Cieślak
zdjęcie autora artykułu

Michał Cieślak (19-0, 1 NC, 13 KO) w piątkowy wieczór może zostać kolejnym polskim mistrzem świata. Oprócz jego pojedynku przeciwko Ilundze Makabu (26-2, 24 KO), organizatorzy gali w Kinszasie zaplanowali dwa inne starcia.

W tym artykule dowiesz się o:

Karta walk, delikatnie mówiąc, nie porywa. Zwłaszcza pod kątem widzenia polskich kibiców, którzy dostęp do transmisji z wydarzenia w Kinszasie otrzymają tylko w systemie pay per view, a cena wyniosła aż 40 złotych. Przy gali takiego pokroju rzeczywiście można mówić, że to stawka wygórowana.

Imprezę rozpoczną debiutujące w zawodowym ringu panie, Marcelat Sakobi i Therese Yumba. Ta pierwsza stoczyła nawet walkę amatorską w Rosji. Przegrała.

Później w ringu staną już bardziej doświadczeni gracze - Maroy Sadiki (15-2-1, 7 KO) i Thomas Moutuari (11-8-1, 2 KO). Ten pierwszy dwukrotnie bił się nawet ze znanym z polskich gal Olanrewaju Durodolą. Ze słabym skutkiem.

I po karcie wstępnej, czas wreszcie nadejdzie na danie główne. O wakujący pas WBC wagi cruiser zmierzą się Michał Cieślak i Ilunga Makabu. Należy się spodziewać, że radomianinowi przyjdzie walczyć nie tylko z Kongijczykiem, ale też liczną grupą kibiców. Po których nie wiadomo, czego się spodziewać.

O rezultacie konfrontacji przekonamy się wieczorem. Dokładnej godziny walki o tytuł jeszcze nie znamy, ale spekuluje się, że będzie to ok. 22:30. WP SportoweFakty przeprowadzi bezpłatną relację "na żywo".

Zobacz także: -> Boks. Michał Cieślak - Ilunga Makabu. Polacy dostali gażę za walkę w plecaku -> Boks. Makabu - Cieślak: w takich warunkach odbędzie się walka o pas mistrzowski (wideo)

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #41 (całość): Gamrot odpowiedział KSW i uderzył w Parnasse'a!

Źródło artykułu: