Boks. 6 marca rewanż Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem

6 marca w Wielkiej Brytanii ma dojść do rewanżowej walki Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO) z Dillianem Whytem (27-2, 18 KO). "Porywacz ciał" będzie chciał zrewanżować się Rosjaninowi za porażkę przez nokaut z sierpnia 2020 roku.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
 Dillian Whyte i Aleksander Powietkin YouTube / iFL TV / Na zdjęciu: Dillian Whyte i Aleksander Powietkin
Datę drugiego starcia Powietkina z Whyte'em podał szef grupy promotorskiej Matchroom Boxing, Eddie Hearn w programie "The Ak & Barak Show". Jej oficjalne ogłoszenie ma nastąpić 15 stycznia.

Hearn nie ujawnił, gdzie odbędzie się gala z hitowym starciem w kategorii ciężkiej. Prawdopodobnie jednak po raz kolejny pięściarze będą walczyć bez kibiców. W styczniu w Wielkiej Brytanii zakazano organizacji imprez bokserskich.

22 sierpnia ubiegłego roku Aleksander Powietkin znokautował faworyzowanego Dilliana Whyte'a w 5. rundzie. Do drugiego pojedynku miało dojść 21 listopada w Wielkiej Brytanii. Z racji pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa u rosyjskiego pięściarza starcie przełożono.

- To świetna walka w wadze ciężkiej. Tak więc zostanie to uwzględnione w pierwszej części naszego harmonogramu na 2021 rok. To wielka walka dla Dilliana Whyte'a. To pojedynek, który trzeba wygrać. A jeśli wygra tę walkę, wiem, że dostanie szansę starcia o tytuł WBC - powiedział Eddie Hearn.

Powietkin przerwał serię 11 zwycięstw z rzędu Brytyjczyka. Whyte wcześniej pokonał m.in. Mariusza Wacha, Josepha Parkera czy dwukrotnie Derecka Chisorę.

Czytaj także:
MMA. Karolina Kowalkiewicz zdradziła swoje plany. Dwa lata w MMA, potem macierzyństwo
MMA. Mariusz Pudzianowski cierpliwie czeka na kolejną walkę. Podał termin

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tego talentu Chalidowa nie znaliśmy. Co za umiejętności!
Kto wygra rewanż?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×