Andy Ruiz Jr wraca do ringu. Zmierzy się z byłym rywalem Adamka i Kownackiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu od prawej: Andy Ruiz jr
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu od prawej: Andy Ruiz jr
zdjęcie autora artykułu

Po wielu miesiącach negocjacji wreszcie udało się dojść do porozumienia w kwestii walki Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO). Według boxingscene.com starcie odbędzie się 24 kwietnia z transmisją w systemie PPV.

W tym artykule dowiesz się o:

Odchudzony Andy Ruiz Jr powróci do ringu po 16-miesięcznej przerwie. "Niszczyciel" nie walczył od momentu porażki w rewanżu z Anthonym Joshuą. Były mistrz świata w wadze ciężkiej po przegranej w Arabii Saudyjskiej zmienił trenera i aktualnie prowadzi go Eddy Reynoso.

Chris Arreola jest doskonale znany polskim kibicom. "Koszmar" ma za sobą także długą przerwę od walk. W ostatniej, w sierpniu 2019 roku, przegrał na punkty z Adamem Kownackim. Pojedynek ten przeszedł jednak do historii. Pięściarze pobili rekord wyprowadzonych ciosów w wadze ciężkiej.

W przeszłości Arreola aż trzykrotnie stawał do walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Pięściarz z Kalifornii w 2010 roku przegrał z innym Polakiem, Tomaszem Adamkiem.

Do pojedynku Ruiza Jr z Arreolą miało dojść już w 2020 roku na gali Premier Boxing Champions.

Zobacz także: -> FEN 32. Kapitalne otwarcie Bartosza Szewczyka. "Dopiero zacząłem. Nie ma co się spieszyć" -> Mateusz Gamrot czeka na nowego rywala. Polak zdradził, co stało się z poprzednim

ZOBACZ WIDEO Żużel. Patryk Dudek ubolewa w związku z brakiem kibiców na trybunach. "My jesteśmy dla nich, oni dla nas"

Źródło artykułu: