Co za wyczyn 16-latka z Polski! Tego nie dokonał nawet Andrzej Gołota

Fabian Urbański odniósł historyczny sukces. Jako pierwszy Polak w historii został mistrzem świata kadetów w boksie. Takim wyczynem nie mogli pochwalić się najlepsi w tym fachu, m.in. Andrzej Gołota.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Fabian Urbański (drugi z prawej) Twitter / Polski Związek Bokserski / Fabian Urbański (drugi z prawej)
Wspomniana impreza odbywała się w Armenii, a dokładniej w Erywaniu. Na drodze Fabiana Urbańskiego stanęło pięciu przeciwników. Wszystkie walki kończyły się zwycięstwami Polaka.

16-latek rywalizował kolejno z Kazachem Berdalym, Białorusinem Mackiewiczem, Albańczykiem Kocim i Niemcem Nimanim. W finale Urbański okazał się lepszy od Ormianina Samvela Siramargyana.

Decydujące starcie było pokazem mocy polskiego boksera. Jak informuje portal pzb.com, po pierwszej rundzie prowadził on 4:1, po drugiej 4:0, by ostatecznie pokonać zawodnika gospodarzy 4:1 (29-28, 29-28, 29-28, 29-28, 28-29).

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Romanowski o walce z Damianem Janikowskim i kulisach gali na Narodowym

To niewątpliwie ogromny sukces nastolatka. Co ciekawe, takim wyczynem nie mogą się pochwalić najlepsi polscy pięściarze, jak np. Andrzej Gołota czy Jerzy Kulej. A warto również dodać, że dla Urbańskiego był to debiut na mistrzostwach świata.

Wcześniej Polak trzykrotnie brał udział w mistrzostwach Europy kadetów. W swoim dorobku ma medal srebrny i brązowy. Teraz do tej kolekcji dołożył tytuł mistrza świata.

Zobacz także:
Błachowicz nie mógł się długo zastanawiać
Polak powalczy z byłym mistrzem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×