Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Głowacki o Briedisie: Jak chce się bić łokciami, to zapraszam do MMA

Polski bokser po skandalicznych decyzjach sędziego przegrał pojedynek w Rydze. Nieuczciwe zachowanie rywala spowodowało, że nie był w stanie walczyć.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem Newspix / Edijs Palens / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki (z prawej) w walce z Mairisem Briedisem

Nie milkną echa walki Krzysztofa Głowackiego z Mairisem Briedisem. Polski bokser przegrał pojedynek w Rydze przez techniczny nokaut. Finał turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej wywołał jednak wielkie emocje i to nie z powodu poziomu sportowego.

Najpierw Głowacki uderzył rywala w tył głowy, na co ten odpowiedział ciosem łokciem w szczękę Polaka. Głowacki złapał się za twarz i upadł na matę. Sędzia, Robert Byrd, poganiał naszego boksera, żeby wstał i walczył. Drugi nokdaun miał miejsce po gongu kończącym rundę, a w trzeciej odsłonie Briedis dobił zamroczonego Polaka.

Po spotkaniu irytował się promotor Głowackiego, Andrzej Wasilewski (czytaj TUTAJ >>), oburzali się także inni znawcy boksu (więcej dowiesz się TUTAJ >>). Maciej Sulęcki mówił nawet o możliwej "ustawce” podczas turnieju w Rydze.

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Głowacki po walce próbował robić dobrą minę do złej gry (zobacz TUTAJ >>). Miał pretensje do rywala o cios łokciem, o czym mówił w wywiadzie dla "Super Expressu".

- Jeśli Biedris chce się bić łokciami, zapraszam do MMA. Wyjdę z nim w formule MMA i wtedy będziemy się bić łokciami, kolanami, wszystkim. W boksie się jednak tak nie walczy. Byłem przekonany, że w tamtym momencie nic nie może mi zrobić, bo stał do mnie tyłem i wiedziałem, że nie ma jak zadać ciosu. A jednak on użył łokcia, który wyszedł idealnie na szczękę - powiedział Głowakic dla "SE".

Bokser przyznał także, że od ciosu zaczęło mu "dzwonić" w uszach i - oszołomiony - nie był w stanie unikać uderzeń rywala. To w głównej mierze zadecydowało o porażce.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×