Kompromitacja Niemców na dwa tygodnie przed Euro 2016!

Tego nie spodziewał się chyba nikt! Na dwa tygodnie przed pierwszym występem na Euro 2016, grupowy rywal Polaków, reprezentacja Niemiec przegrała u siebie ze Słowacją 1:3!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / PETER KNEFFEL
Początek w ogóle nie wskazywał na problemy mistrzów świata, bo ruszyli oni do zdecydowanych ataków i dość szybko udokumentowali przewagę. W 13. minucie Mario Gomez pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Juraja Kucki na Mario Goetze.

Z upływem czasu zespół Joachima Loewa radził sobie jednak coraz gorzej. Jego ofensywny impet osłabł, zaś Słowacy zaczęli się budzić. Z każdą minutą poczynali sobie coraz odważniej i tuż przed przerwą urządzili gospodarzom prawdziwy wstrząs.

Do wyrównania fantastycznym strzałem w okienko doprowadził Marek Hamsik. To był dopiero początek, bo w 44. minucie zrobiło się już 1:2! Tym razem zdecydował stały fragment. Z rzutu rożnego dośrodkował Vladimir Weiss, a Michal Duris zgubił krycie niemieckiej obrony i pokonał Leno uderzeniem głową.

W przerwie nad stadionem w Augsburgu przeszła niesamowita ulewa, przez co druga połowa zaczęła się z dużym opóźnieniem. Boisko było przemoczone, piłka zatrzymywała się w kałużach wody i do tych trudnych warunków lepiej zaadaptowali się Słowacy, którzy zadali jeszcze jeden cios. Pomógł im jednak Marc-Andre ter Stegen, który nie miał prawa skapitulować po strzale Kucki w środek bramki, a jednak przepuścił piłkę pod brzuchem.

Niemcy próbowali jeszcze coś wskórać, lecz stwarzanie sytuacji przychodziło im z trudem i nie zdobyli już żadnego gola. Ekipa Joachima Loewa grała w niedzielę w mocno eksperymentalnym zestawieniu (w jej składzie zabrakło Thomasa Muellera, Lukasa Podolskiego, Bastiana Schweinsteigera, Matsa Hummelsa, Toniego Kroosa, Manuela Neuera, Mesuta Oezila, Karima Bellarabiego czy Marco Reusa), ale nawet w takich okolicznościach ich domowa porażka ze Słowacją to spora sensacja i powód do niepokoju. Selekcjoner dostał też jasny sygnał, że dublerzy nie zagwarantują mu sukcesu na Euro 2016.

Przed pierwszym pojedynkiem w czempionacie Starego Kontynentu (12 czerwca z Ukrainą) naszych zachodnich sąsiadów czeka jeszcze jeden sprawdzian - spotkanie z Węgrami. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 18.00.

Niemcy - Słowacja 1:3 (1:2)
1:0 - Mario Gomez (k.) 13'
1:1 - Marek Hamsik 41'
1:2 - Michal Duris 44'
1:3 - Juraj Kucka 52'

Niemcy: Bernd Leno (46' Marc-Andre ter Stegen) - Sebastian Rudy, Jerome Boateng (64' Benedikt Hoewedes), Antonio Ruediger, Jonas Hector, Joshua Kimmich (75' Andre Schuerrle), Sami Khedira (46' Julian Weigl), Leroy Sane, Mario Goetze, Julian Draxler, Mario Gomez (46' Julian Brandt).

Słowacja: Matus Kozacik - Peter Pekarik, Martin Skrtel, Jan Durica, Dusan Svento, Juraj Kucka (81' Viktor Pecovsky), Patrik Hrosovsky (78' Milan Skriniar), Ondrej Duda (61' Miroslav Stoch), Marek Hamsik (85' Jan Gregus), Vladimir Weiss, Michal Duris (68' Stanislav Sestak).

Sędzia: Serge Gumienny (Belgia).

Czy Niemcy będą mieć problem z wyjściem z grupy na Euro 2016?