Euro 2016. 20 strzałów Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nadal bez gola

Cristiano Ronaldo w dwóch meczach Euro 2016 oddał już 20 strzałów na bramkę. Gwiazdor Realu Madryt na razie jednak nie wpisał się na listę strzelców. W meczu z Austrią (0:0) reprezentant Portugalii nie wykorzystał nawet rzutu karnego.

Karol Borawski
PAP/EPA / SRDJAN SUKI

Ronaldo narzekał już po pierwszym meczu. Portugalia została zatrzymana przez Islandię (1:1), a napastnik był niepocieszony, że rywale nastawili się tylko na obronę.

W sobotnim spotkaniu z Austrią piłkarz Realu Madryt był bardzo aktywny, co i rusz nękał strzałami bramkarza rywali Roberta Almera. Nie przynosiło to rezultatu. Wydawało się, że zła passa zostanie przełamana w 79. minucie, gdy włoski sędzia Nicola Rizzoli podyktował rzut karny.

Ronaldo podszedł do jedenastki, ale uderzył w słupek. Kilka minut później posłał piłkę do siatki, ale był na spalonym i trafienie słusznie nie zostało uznane.

Jak wyliczył serwis Opta Sports, Cristiano Ronaldo w dwóch spotkaniach Euro 2016 oddał aż 20 strzałów na bramkę. To więcej niż w przypadku dziewięciu drużyn występujących we francuskim turnieju.

Po dwóch kolejkach Portugalczycy z dwoma punktami zajmują trzecie miejsce w grupie F. W trzecim meczu zmierzą się z liderem grupy - reprezentacją Węgier.