Euro 2016. Francja - Islandia: wybór nie mógł być inny - Giroud zawodnikiem meczu

Dwie bramki, asysta i to wszystko w ciągu zaledwie sześćdziesięciu minut gry - Olivier Giroud rozegrał przeciwko znakomite zawody. Francuski napastnik zasłużenie wybrany został najlepszym graczem meczu z Islandią.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
PAP/EPA / EPA/FILIP SINGER

Giroud otworzył wynik spotkania już w 12. minucie, wykorzystując doskonałe podanie Blaise'a Matuidiego. Przed przerwą 29-latek asystował jeszcze przy golu Antoine'a Griezmanna na 4:0, a tuż po zmianie stron wykorzystał dośrodkowanie Dimitri Payeta z rzutu wolnego i po raz drugi trafił do bramki strzeżonej przez Hannesa Halldorssona. Minutę później zmienił go Andre-Pierre Gignac.

Francuski napastnik jest w kapitalnej formie. Trafienia w niedzielnym meczu były jego golami numer 9 i 10 w ostatnich dziewięciu występach dla reprezentacji.

29-latek wciąż ma szansę na tytuł króla strzelców Euro. Z trzema trafieniami jest obecnie wiceliderem zestawienia (pierwszy Griezmann ma cztery bramki). W klasyfikacji kanadyjskiej również plasuje się na 2. pozycji (trzy gole i dwie asysty).

Giroud jest trzecim francuskim zawodnikiem, który otrzymał na Euro 2016 nagrodę dla zawodnika meczu. W fazie grupowej po spotkaniach z Rumunią i Albanią najlepszy okazał się Payet, a w starciu 1/8 finału z Irlandią graczem starcia wybrano Griezmanna.