Belgowie i Duńczycy przestali grać. Wzruszające sceny w Kopenhadze

Poruszające chwile podczas meczu Dania - Belgia na Euro 2020. W dziesiątej minucie spotkania zawodnicy zatrzymali piłkę, aby następnie oklaskami oddać hołd przebywającemu w szpitalu Christianowi Eriksenowi.

Mateusz Kozanecki
W 10 minucie meczu Dania - Belgia uhonorowano Christiana Eriksena PAP/EPA / Wolfgang Rattay / W 10. minucie meczu Dania - Belgia uhonorowano Christiana Eriksena
Podczas sobotniego meczu Dania - Finlandia przytomność stracił Christian Eriksen. Serce zawodnika przestało bić, a lekarze stoczyli heroiczną walkę o życie piłkarza - na szczęście zwycięską (więcej TUTAJ).

Świat piłki był wstrząśnięty tymi wydarzeniami. Podczas spotkania Belgia - Rosja (3:0) Romelu Lukaku zadedykował swojemu klubowemu koledze jedną z bramek. W czwartek natomiast odwiedził Eriksena w szpitalu.

Na kolejny pojedynek, tym razem przeciwko reprezentacji Danii, Belgowie przygotowali wyjątkową akcję. W 10. minucie - ze względu na nr 10 na koszulce Eriksena - zatrzymali grę.

Następnie brawami oddali hołd zawodnikowi Danii. - Po meczu wyślę mu wiadomość. Teraz Christian powinien być z rodziną - mówił Lukaku podczas konferencji prasowej przed tym spotkaniem.

Dodajmy, że Christian Eriksen pozostaje na obserwacji w szpitalu w Kopenhadze, który znajduje się zaledwie kilkaset metrów od stadionu Parken. Zawodnik Interu Mediolan może zatem poczuć atmosferę meczu.

Dodajmy, że już w drugiej minucie bramkę dla Danii strzelił Yussuf Poulsen, a asystował mu Pierre-Emile Hojbjerg.