Powrót Rosjanina do F1? "Nie widzę żadnych przeszkód"

Jeszcze w roku 2020 mogliśmy go oglądać w F1, po czym Red Bull uznał, że Daniił Kwiat nie zasługuje na kolejne szanse. Po dwóch latach od tamtych wydarzeń Rosjanin nie wyklucza powrotu do F1. - Nie widzę ku temu żadnych przeszkód - twierdzi.

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Daniił Kwiat Materiały prasowe / Alpha Tauri / Na zdjęciu: Daniił Kwiat
W ubiegłym roku Daniił Kwiat wybrał pracę w roli rezerwowego Alpine, po tym jak nie otrzymał nowego kontraktu w Alpha Tauri. Przed sezonem 2022 rosyjski kierowca uznał, że w obliczu braku ofert regularnej jazdy w Formule 1, lepiej postawić na wyścigi długodystansowe. Załoga G-Drive wycofała się jednak z WEC wskutek wojny w Ukrainie, nie godząc się na rywalizację pod neutralną flagą.

Kwiat w marcu poparł decyzję rosyjskiego zespołu. Skrytykował też FIA, że wymusza na kierowcach jazdę pod neutralną flagą i podpisywanie dokumentu o neutralności politycznej. Rosjanin nie napotkał podobnych problemów w USA, gdzie otrzymał zgodę na ściganie się w NASCAR.

28-latek pojawił się na ostatnim GP Włoch i w rozmowie z dziennikarzami nie wykluczył, że powróci do F1 w przyszłości. - Nigdy nie mów nigdy. W tej chwili nie jest to idealny moment, jeśli chodzi o powrót do F1. Mam nadzieję, że jednak pewnego dnia będziemy mogli o tym porozmawiać - powiedział Kwiat redakcji motorsport.com, nawiązując do sankcji nakładanych na rosyjskich sportowców.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: partnerka Milika błyszczała w Paryżu

- Obecnie ścigam się w NASCAR i jestem tam mile widziany. Nie miałem tam żadnych problemów. Planuję jeszcze kilka startów w USA w tym roku. Jestem szczęśliwy, bo zawsze chciałem spróbować swoich sił w NASCAR. Spełniłem w ten sposób swoje małe marzenie. Moja kariera w tej serii może być naprawdę długa, jeśli zostanie odpowiednio zbudowana - ocenił Kwiat.

Rosyjski kierowca podkreślił, że F1 "zajmuje szczególne miejsce w jego sercu". - Wciąż jestem młody i miejmy nadzieję, że pewnego dnia znów będziemy mogli porozmawiać o występach w tej serii. Niektórzy kierowcy pokazują, że można tu wrócić i nadal osiągać dobre wyniki - skomentował Kwiat.

Zdaniem Kwiata, jego narodowość nie będzie stanowić problemu w razie ewentualnego powrotu do F1. - Jestem otwarty i myślę, że w Europie też panuje otwartość. Był okres, gdy wszystko było mocno napięte. Jednak teraz sytuacja się uspokoiła. Jestem otwarty na wszelkie negocjacje i zobaczymy, co wyniknie z tego pod kątem sezonu 2023. Jestem otwarty na ściganie w F1 i nie widzę żadnych przeszkód

Czytaj także:
Kierowca F1 ma problem po wyjściu ze szpitala. "Będzie trudno"
Rosjanie liczą na cofnięcie sankcji. "Sytuacja może szybko się zmienić"

Czy Daniił Kwiat wróci jeszcze do F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×