Williams zaskoczył przed GP Las Vegas. Wyjątkowe malowanie bolidu

GP Las Vegas wywołuje ekscytację wśród kibiców F1. Panującej atmosferze w "mieście grzechu" dał się ponieść Williams. Zespół z Grove przygotował specjalne malowanie bolidu na najbliższy wyścig.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
zmienione malowanie bolidu Williamsa Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: zmienione malowanie bolidu Williamsa
GP Las Vegas wraca do kalendarza Formuły 1 po 40 latach przerwy. O ile poprzednie edycje wyścigu w "mieście grzechu" rozgrywano na jednym z parkingów w pobliżu hotelu, o tyle teraz kierowcy będą rywalizować na głównych ulicach miasta - w tym na kultowym The Strip.

Dodatkowo F1 znajduje się w zupełnie innym miejscu pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych. To daje nadzieję, że GP Las Vegas okaże się komercyjnym sukcesem. Wierzą w to zespoły, które na najbliższy weekend szykują szereg niespodzianek. Jedną z nich przedstawił Williams.

Bolidy Alexandra Albona i Logana Sargeanta podczas GP Las Vegas zyskają wyjątkowe malowanie. W tylnej części maszyny pojawi się grafika nawiązująca do miasta i charakterystyczny znak "Witamy w bajecznym Las Vegas". Na pokrywie silnika i tylnym skrzydle nie zabrakło też nawiązań do neonów i gwiazd, które są elementem charakterystycznym dla miasta słynącego z kasyn i hoteli.

ZOBACZ WIDEO: Czy Janusz Kołodziej marnuje się w Fogo Unii Leszno?

Williams w Las Vegas będzie w centrum uwagi, gdyż jest jedynym zespołem, który posiada w swoich szeregach amerykańskiego kierowcę. Mowa o Sargeancie, który zadebiutował w F1 w roku 2023 i jak dotąd nie prezentuje wysokiej formy. Wszystko wskazuje jednak na to, że 22-latek pozostanie w mistrzostwach na kolejny sezon.

Działania marketingowców Williamsa ukierunkowane są na Stany Zjednoczone, gdyż zespół z Grove należy do amerykańskiego funduszu Dorilton Capital.

Czytaj także:
Gigant z USA coraz bliżej F1. Jest oficjalne stanowisko!
Skandal przed GP Las Vegas. Oferowały swoje usługi seksualne

Czy podoba ci się zmienione malowanie Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×