F1: świetny start sezonu Bottasa i Mercedesa. Zobacz klasyfikacje

Valtteri Bottas wygrał wyścig w Australii i został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Formuły 1 w sezonie 2019. Wśród konstruktorów szybko zarysowała się przewaga Mercedesa nad resztą stawki.

Łukasz Kuczera
Valtteri Bottas za kierownicą Mercedesa Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Valtteri Bottas za kierownicą Mercedesa
Valtteri Bottas ma powody do zadowolenia. Po świetnym starcie Fin objął prowadzenie w wyścigu o Grand Prix Australii i dojechał do mety na pierwszej pozycji. 29-latek nie tylko wygrał pierwsze zawody w tym sezonie, ale zgarnął też dodatkowy punkt jako autor najszybszego okrążenia. To nowinka regulaminowa w Formule 1 od tego sezonu.

W efekcie Bottas jest w komfortowej sytuacji i ma osiem punktów przewagi nad drugim Lewisem Hamiltonem. Fin z pewnością poczuł ulgę, po tym jak w minionej kampanii nie wygrał ani jednego Grand Prix.

Powody do zmartwień po inauguracji nowego sezonu mają za to kierowcy Ferrari. Włosi, choć w zimowych testach wyglądali najbardziej imponująco, nie zdobyli nawet miejsca na podium na Albert Park.

Punktów w Australii nie zdobył Williams - George Russell dojechał do mety na 16. miejscu, Robert Kubica był 17. W F1 punktami nagradzana jest czołowa dziesiątka kierowców.