Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

F1. Aplikacja do śledzenia kierowców. W ten sposób można ograniczyć ryzyko choroby

Formuła 1 szuka sposobów na bezpieczne rozpoczęcie sezonu. Jednym z nich może być wyposażenie kierowców i personelu pracującego w F1 w aplikację śledzącą. Dzięki temu można byłoby monitorować m.in. ich stan zdrowia.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
wyścig F1 w Austrii Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: wyścig F1 w Austrii
W lipcu ma dojść do dwóch wyścigów Formuły 1 w Austrii - będzie to próba wznowienia sezonu, po tym jak w połowie marca w atmosferze skandalu w ostatniej chwili odwołano Grand Prix Australii. Obecnie F1 opracowuje procedury, które mają zminimalizować ryzyko wystąpienia COVID-19.

Oprócz ograniczenia liczby osób w padoku F1 i rozgrywania wyścigów bez udziału publiczności, niewykluczone jest też wyposażenie kierowców i personelu F1 w specjalną aplikację śledzącą. Za jej pośrednictwem można by monitorować stan zdrowia poszczególnych osób oraz ich położenie.

Taki pomysł przypadł już do gustu Stowarzyszeniu Kierowców F1, któremu szefuje Alex Wurz. - Dzięki tej aplikacji moglibyśmy szybko zareagować, gdyby się coś stało. Taka osoba byłaby od razu pod obserwacją - powiedział były kierowca Williamsa w telewizji ORF.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Wiemy też, że Formuła 1 planuje testować kierowców i pozostałych pracowników na obecność COVID-19. Czy badania będą wykonywane regularnie i wszystkim, czy tylko w przypadku wystąpienia objawów chorobowych? Tego nie podano do publicznej wiadomości. Niewykluczone jest też zmuszenie kierowców do codziennego mierzenia temperatury. Wyniki można by zapisywać w dedykowanej aplikacji.

- Mamy kierowców, którzy korzystają z masek ochronnych. Mechanicy w garażach też mają ubrane kaski. Za sprawą restrykcyjnych zasad, jak i rządowych zaleceń, możemy mieć wyścigi w Austrii. Wierzę w to, że w Spielbergu otworzymy sezon - dodał Wurz.

Austria jako pierwszy kraj w Europie dała F1 zielone światło na organizację wyścigów. Wynika to z faktu, że Spielberg jest małym miastem położonym w terenach górskich, niedaleko od toru Red Bull Ring znajduje się też małe lotnisko, z którego mogą skorzystać zespoły i kierowcy. Do tego w Austrii cofnięto już część restrykcji wprowadzonych w związku z koronawirusem, bo epidemia zdaje się tam wygasać.


Czytaj także:
BMW mogło zdobyć mistrzostwo z Kubicą
COVID-19 nie może się znów pojawić w padoku F1

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w PILOT WP

Czy podoba ci się pomysł stworzenia aplikacji śledzącej dla kierowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×