Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

F1. GP Rosji z kibicami. Organizatorzy chcą 30 tys. fanów

Organizatorzy Grnad Prix Rosji, mimo ryzyka związanego z koronawirusem, zamierzają wpuścić na trybuny kibiców. Podczas wrześniowych zawodów chcą, aby w Soczi pojawiło się 30 tys. fanów.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
tor F1 w Soczi Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: tor F1 w Soczi

Do tej pory wyścigi Formuły 1 w sezonie 2020 odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Wprawdzie F1 miała w planach w okolicach sierpnia i września wpuścić na trybuny chociaż część fanów, ale wzrost zachorowań na COVID-19 w takich krajach jak Hiszpania czy Wielka Brytania wyhamował te plany.

Tymczasem bilety na swój wyścig ciągle sprzedają Rosjanie. GP Rosji zaplanowano na 27 września i promotorzy z Soczi chcą, aby trybuny tego dnia były zapełnione chociaż w 50 proc. Oznaczałoby to wpuszczenie na trybuny 30 tys. fanów.

- Od trzech miesięcy nie było zainteresowania sprzedażą biletów. Teraz to się zmienia i pojawia się znów zainteresowanie. Pomogła w tym na pewno zapowiedź rządu, który potwierdził, że wyścig F1 dojdzie do skutku zgodnie z planem - powiedział "Motorsportowi" Aleksiej Titow, dyrektor wykonawczy firmy Rosgonki, która pełni rolę promotora GP Rosji.

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie

- Mówienie o aktualnej liczbie sprzedanych biletów jest przedwczesne. Jednak mamy jasny obraz tego, jak działać. W tej chwili mówimy o zapełnieniu obiektu w 50 proc. Chodzi nie tylko o same trybuny, ale też o Park Olimpijski. Dałoby to 30-32 tys. kibiców - dodał Titow.

Ciągle nie wiadomo, co o planach Rosjan sądzi Formuła 1. Królowa motorsportu w tym roku wprowadziła specjalne procedury, aby ograniczyć ryzyko związane z COVID-19. Zespoły F1 zostały zobowiązane do tego, by brać na wyścigi mniejszą liczbę personelu, aby zminimalizować ryzyko związane z koronawirusem.

Tymczasem wpuszczenie kibiców na trybuny niosłoby ze sobą spore ryzyko. - W tym roku Grand Prix Rosji na pewno będzie inne niż zwykle. Będzie mniej widzów, nie będzie spacerów po padoku. Nie będzie sesji autografów z kierowcami, nie będzie wstępu dla prasy, bo padok pozostanie zamknięty. Tutaj nadal będzie obowiązywać protokół FIA - zapewnił Titow.

Czytaj także:
Robert Kubica pomijany w transferowych spekulacjach
Racing Point odwołał się od kary

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy organizowanie wyścigu F1 z kibicami to dobry pomysł w obecnej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×