F1. Bernie Ecclestone zrozpaczony. "To tak jakbym stracił brata"

Bernie Ecclestone i Max Mosley przez lata rządzili F1. Ich współpraca uczyniła z królowej motorsportu produkt globalny. Dlatego wiadomość o śmierci Mosleya dotknęła 91-latka. - Był dla mnie jak brat - powiedział były szef F1.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Bernie Ecclestone Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Bernie Ecclestone
Max Mosley zmarł w poniedziałek w wieku 81 lat. Brytyjczyk od pewnego czasu zmagał się z rakiem, o czym opinia publiczna nie wiedziała. "Prosimy, abyśmy mogli przeżywać żałobę prywatnie" - napisała w specjalnym oświadczeniu rodzina Mosleya, który rządził FIA w latach 1993-2009.

Brytyjczyk jako szef światowej federacji mógł liczyć na wsparcie Berniego Ecclestone'a. Mosley zarządzał FIA, a jego wieloletni przyjaciel Formułą 1. Nawet jeśli czasem ich interesy się ścierały, to potrafili znaleźć wspólny język. - Czuję się jakbym stracił członka rodziny. Był dla mnie jak brat - powiedział Ecclestone agencji DPA.

- Rozumieliśmy się bardzo dobrze. Jeden z nas mógł krytykować drugiego, jeśli coś mu się nie podobało i nie było z tym najmniejszego problemu. Max był prostym facetem. Nie tolerował jednak głupców - wyjaśnił były szef F1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jest moc. Nietypowy trening Wildera

Mosley przyczynił się do sporej reformy F1 - zwłaszcza w latach 90., gdy po śmierci Ayrtona Senny i Rolanda Ratzenbergera podczas GP San Marino zaczął naciskać na poprawę bezpieczeństwa. Niejednokrotnie ekipy kwestionowały jego pomysły, ale z perspektywy czasu należy ocenić większość jego inicjatyw za trafione.

- Max zrobił wiele dobrego nie tylko dla motorsportu, ale i dla przemysłu motoryzacyjnego, bo dzięki niemu samochody stały się super bezpieczne - ocenił Ecclestone.

Mosley odszedł z FIA w niesławie, po tym jak magazyn "News of the World" opublikował zdjęcia przedstawiające go w trakcie orgii seksualnej. W poniedziałek po śmierci część mediów zaczęła wytykać Brytyjczykowi ten fakt.

- W ciągu kilku najbliższych miesięcy i lat sporo będzie się mówić o tym skomplikowanym i kontrowersyjnym człowieku. Jednak w tej chwili, niech Bóg ma go w swej opiece. Kondolencje dla jego rodziny - przekazał Damon Hill, mistrz świata F1 z sezonu 1996.

Czytaj także:
Ferrari przyznało się do wpadki
Alonso wbija szpilkę Sainzowi

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×