Poważna choroba 18-latka. Musi przerwać karierę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Jonny Edgar
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Jonny Edgar
zdjęcie autora artykułu

Jonny Edgar z powodu choroby Leśniowskiego-Crohna musi odłożyć w czasie marzenia o ściganiu się w F1. Utalentowany 18-latek po poznaniu diagnozy lekarzy postanowił zrezygnować z rywalizacji w F3 w sezonie 2022.

W tym artykule dowiesz się o:

Jonny Edgar uważany jest za spory talent w Wielkiej Brytanii, przez co trafił do akademii Red Bull Racing. Jednak wykrycie u niego choroby Leśniowskiego-Crohna sprawiło, że 18-latek postanowił zawiesić karierę i zrezygnować z występów w Formule 3 w sezonie 2022. Jak wyjaśnił, "obecnie nie jest w stanie fizycznie konkurować na wymaganym poziomie".

"Muszę poświęcić nieco czasu, aby nadać priorytet powrotowi do zdrowia" - wyjaśnił w mediach społecznościowych Edgar, który miał sezon 2022 spędzić we włoskim zespole Trident.

W ubiegłym sezonie Edgar był finalistą nagrody BRDC Aston Martin Autosport dla najlepszych kierowców młodego pokolenia w Wielkiej Brytanii. Marzeniem Brytyjczyka był awans do Formuły 1, ale ze względu na problemy zdrowotne, realizacja tego marzenia zeszła na dalszy plan.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodziewana scena na treningu Nadala. Co za gest!

"Gdy będę już na odpowiedniej ścieżce leczenia, to mam nadzieję, że wrócę do pełni sił i będę w stanie ponownie rywalizować. Na razie jednak muszę priorytetowo potraktować moje zdrowie" - napisał Edgar.

W zespole Trident chorego 18-latka zastąpi Oliver Rasmussen. Będzie to dla niego powrót do stawki F3, po tym jak przed rokiem reprezentował on barwy HWA Racelab. Duńczyk nie spodziewał się, że przyjdzie mu rywalizować na zapleczu F1, więc podpisał wcześniej umowy z JOTA w długodystansowych mistrzostwach świata WEC i amerykańskiej serii IMSA.

W obliczu powołania do F3, Rasmussen postanowił zrezygnować z jazdy w IMSA, natomiast wyścigi długodystansowe będzie łączył wraz z bronieniem barw Tridentu w F3.

Choroba Leśniowskiego-Crohna to przewlekłe zapalenie jelit, które objawia się biegunką, bólami brzucha, anemią, utratą masy ciała i niedożywieniem. Jego późnym powikłaniem może być rak jelita grubego.

Czytaj także: Czy to koniec kariery wielkiego mistrza? Zmaga się z podwójnym widzeniem Oferta podbita do 650 mln euro! Niemcy są gotowi wydać fortunę

Źródło artykułu: