Przełamanie Legii Warszawa. Równy krok liderów

W sobotę rozegrano sześć meczów 12. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Potyczka Piasta Gliwice została przełożona. Wydarzeniem serii było pierwsze zwycięstwo w sezonie Legii Warszawa.

Michał Piegza
Constract Lubawa Materiały prasowe / Paweł Jakubowski / Constract Lubawa
12. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy rozegrana została w ekspresowym tempie. Sześć spotkań odbyło się w jednym dniu. Mecz grającego w Lidze Mistrzów Piasta Gliwice przełożono na grudzień.

W trwającym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasy transmisje tylko w WP Pilot!

Lider Rekord grał na boisku nieobliczalnego beniaminka z Bochni, który ostatnio przegrał u siebie. BSS ABJ w sobotę doznał drugiej porażki. Już do przerwy bielszczanie prowadzili czterema golami, po zmianie stron gospodarze byli w stanie jedynie uratować honor.

Wygrał także 2. w lidze Constract. Lubawianie nie dali szans Dremanowi, chociaż przyznać należy, że opolanie walczyli do końca i ostatecznie przegrali jedynie dwoma bramkami.

Ważne punkty zdobył Widzew. Beniaminek do przerwy przegrywał 0:1 z Akademikami z Warszawy, ale po zmianie stron zdobył trzy gole i w dorobku ma już 15 punktów. Łodzianie walczą o prawo gry w play-off.

Po raz pierwszy w sezonie wygrała Legia. Drużyna ze stolicy pokonała w Chorzowie Clearex 5:3, ale w dalszym ciągu zamyka tabelę. Jednak strata do bezpiecznej strefy zmniejszyła się do trzech punktów.

Niespodziewanie przegrał GI Malepszy Arth Soft Leszno, który w Pniewach do przerwy prowadził z Red Dragons. Po zmianie stron gospodarze zdobyli trzy bramki i awansowali na 7. miejsce w Fogo Futsal Ekstraklasie.

13. seria spotkań rozgrywana będzie od piątku do niedzieli. Mecze w rozgrywkach Fogo Futsal Ekstraklasy na żywo oraz z odtworzenia można oglądać na platformie WP Pilot.