Nie mają powodów do zadowolenia. Ależ pogrom rywali Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Reprezentacja Korei Południowej, z którą Polska zmierzy się na startujących w sobotę Mistrzostwach Świata dywizji I grupy A w Nottingham, poniosła kolejną wysoką porażkę w meczu towarzyskim.

Koreańczycy po raz drugi w Astanie ulegli przygotowującemu się do majowych Mistrzostw Świata elity Kazachstanowi. W sobotę w pierwszym meczu obu ekip było 5:0 dla gospodarzy, a dziś rozbili oni Koreańczyków w rozmiarach 8:2.

Niewiele na to wskazywało po pierwszej bezbramkowej tercji, ale później grający z powodów proceduralnych bez naturalizowanych hokeistów gospodarze nie mieli już litości dla rywali. Drugą tercję wygrali 3:1, a trzecią aż 5:1.

2 gole strzelił dla Kazachów Alichan Omirbekow, po bramce i asyście zanotowali Danił Butenko oraz Maksim Muchametow, a strzelali też: Adił Beketajew, Michaił Rachmanow, Roman Starczenko z rzutu karnego i Nikita Michajlis.

Dla Korei Południowej pierwszego gola zdobył Min Wan Kang, a drugiego w przewadze strzelił najlepszy w ostatnim sezonie Ligi Azjatyckiej snajper mistrzowskiej ekipy Anyang Halla Ki Sung Kim. W bramce koreańskiej drużyny stał naturalizowany Kanadyjczyk Matt Dalton.

Dla Koreańczyków nie był to ostatni mecz w ramach przygotowań do MŚ dywizji IA. Teraz udadzą się na Wyspy Brytyjskie, a w czwartek już w Nottingham zagrają towarzysko z Włochami, którzy również będą rywalami zarówno ich, jak i Polaków podczas mistrzostw.

Źródło artykułu: HOKEJ.NET