Przeżyjmy to jeszcze raz. Zobacz skrót fantastycznego meczu polskich hokeistów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / IIHF / sceny z meczu Polska - Łotwa
Twitter / IIHF / sceny z meczu Polska - Łotwa

Hokejowa reprezentacja Polski rozpoczęła mistrzostwa świata od pełnego emocji meczu z Łotwą. Kto nie widział, koniecznie musi obejrzeć skrót spotkania.

Reprezentacja Polski po 22 latach oczekiwania ponownie bierze udział w mistrzostwach świata elit. Biało-Czerwoni imprezę w Czechach rozpoczęli od rywalizacji z Łotyszami, czyli brązowymi medalistami zeszłorocznego turnieju.

Starcie to dostarczyło ogrom emocji. Choć Polacy nie byli faworytami, to pokazali się z kapitalnej strony. Dopiero po dogrywce musieli uznać wyższość Łotyszy 4:5 (relacja dostępna jest TUTAJ). Biało-Czerwoni do tabeli dopisali jeden punkt meczowy (zobacz TUTAJ).

Polacy wychodzili na prowadzenie trzykrotnie, ale mimo to nie byli w stanie odnieść końcowego triumfu. Łotysze w ostatniej tercji najpierw doprowadzili do remisu, a później zdobyli bramkę na 4:3. Nasza kadra nie powiedziała jednak ostatniego słowa.

Na 4:4 wyrównał Mateusz Bryk, wobec czego zarządzono dogrywkę. W niej oba zespoły miały swoje okazje, ale to Łotysze byli w stanie zanotować trafienie na wagę końcowego triumfu 5:4. Mimo tego Polacy zostali pozytywnie ocenieni przez ekspertów (czytaj TUTAJ).

"Co za mecz! Przeżyj ponownie wszystkie 9 bramek i dogrywkę pomiędzy Polską a Łotwą" - czytamy na profilu IIHF w mediach społecznościowych. Do wpisu dołączono skrót meczu (możesz go zobaczyć na końcu artykułu).

Dodajmy, że kolejne spotkanie reprezentacja Polski rozegra już w niedzielę, 12 maja. Wtedy to rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Szwecji. Początek meczu o godzinie 20:20.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty