Na MŚ idą jak burza. Pewnie wygrali "polską" grupę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrzej Iwanczuk/NurPhoto / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Szwecji

W pierwszym poniedziałkowym meczu hokejowych mistrzostw świata elity zmierzyły się zespoły Szwecji i Francji. Trzy Korony zwyciężyły 3:1 i zgarnęły kolejny komplet punktów w Ostrawie.

Reprezentacja Szwecji przyjechała do Ostrawy z jasnym celem wygrania zmagań grupowych. Już po pięciu spotkaniach zapewniła sobie awans do ćwierćfinału. W poniedziałkowe popołudnie Trzy Korony odniosły szóste zwycięstwo, pokonując Francję 3:1. To zagwarantowało im pierwszą pozycję w grupie B.

Hokeiści ze Skandynawii szybko uzyskali przewagę na lodzie, ale w pierwszej tercji nie padła żadna bramka. Dopiero w 28. minucie wynik otworzył Lucas Raymond. Po 83 sekundach wyrównał jednak Charles Bertrand i druga odsłona zakończyła się rezultatem 1:1.

W trzeciej tercji Szwedzi pewnie wykorzystali swoje szanse. Najpierw zdobyli bramkę na 2:1, gdy grali w przewadze, a trafieniem popisał się Erik Karlsson. Francuzi ambitnie walczyli o odrobienie straty. W końcowej fazie meczu zagrali bez bramkarza. Manewr ten jednak się nie powiódł. Andre Burakovsky przejął krążek i strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Dzięki wygranej Szwecja zgarnęła kolejny komplet punktów i ma ich na koncie już 18. We wtorkowy wieczór Skandynawowie zmierzą się z ekipą Słowacji, która nie jest jeszcze pewna gry w fazie pucharowej.

Natomiast Francja rozegrała w poniedziałek dobry mecz, ale nie powiększyła swojego dorobku. Trójkolorowi zgromadzili w sześciu meczach cztery punkty. Nie mają oczywiście szans na awans do ćwierćfinału, ale są już pewni pozostania w światowej elicie. We wtorek na pożegnanie z turniejem zmierzą się z Niemcami.

Grupa B:

Szwecja - Francja 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) (Raymond 28', Karlsson 42', Burakovsky 60' - Bertrand 30')