NHL: Koniec rekordowej serii Flyers. 250. zwycięstwo Price'a

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Dallas Stars wzięli rewanż za porażkę z Philadelphia Flyers sprzed tygodnia i po zwycięstwie American Airlines Center zakończyli serię dziesięciu wygranych z rzędu podopiecznych Dave'a Hakstola.

Dallas Stars do wygranej nad Lotnikami z Filadelfii poprowadzili świetnie broniący Antii Niemi (31 udanych interwencji) oraz zdobywcy dwóch pierwszych goli Taylor Leier i Radek Faksa. Wynik na 3:1 po sprytnym uderzeniu górą do pustej bramki zdobył Jordie Been.

Hokeiści Flyers zakończyli tym samym swoja najdłuższą serię zwycięstw w NHL od ponad 30 lat. Drużyna z Filadelfii pozostawała niepokonana od 25 listopada, gdy uległa przed własną publicznością New York Rangers.

Drugą porażkę z rzędu w odstępie 24 godzin odnieśli mistrzowie z Pittsburgha, którzy ulegli na wyjeździe hokeistom Maple Leafs 1:2. Mecz w Toronto zakończył się dogrywką, w której decydującego gola zdobył Jake Gardiner.

Penguins mimo porażki utrzymali pierwsze miejsce w konferencji Wschodniej. Punktami z Pittsburghiem zrównali się jednak New York Rangers. Nowojorczycy w sobotę pokonali w Bridgestone Arena Nashville Predators 2:1. Mecz zakończony rzutami karnymi rozstrzygnęli Jimmy Vesey i Mats Zuccarello, bezbłędni w pojedynkach z bramkarzem Drapieżników.

Rangers i Penguins będą mieli okazję rozstrzygnąć między sobą kwestię pierwszego miejsca na Wschodzie, podczas bezpośredniego meczu w PPG Paints Arena, w najbliższą środę. Będzie to trzecie starcie obu ekip w obecnym sezonie. W dwóch poprzednich górą byli goście.

Jubileuszowe 250. zwycięstwo w NHL świętował w sobotę bramkarz Montreal Canadiens, Carey Price. Golkiper Habs przyczynił się do pokonania przez swój zespół Washington Capitals 2:1, broniąc 20 strzałów Stołecznych.

Do kapitulacji zmusił Price'a tylko Nicklas Backstrom w 15. minucie drugiej tercji. Gol Szweda dał remis po wcześniejszym trafieniu Artturiego Lehkonena. Bramkę na 2:1 dla Canadiens zdobył Jeff Petry, niecałe 150 sekund po golu wyrównującym Backstroma.

Wyniki:

Minnesota Wild - Arizona Coyotes 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Dallas Stars - Philadelphia Flyers 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres 2:1 karn. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 2:0 k.)

Detroit Red Wings  - Anaheim Ducks 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)

Ottawa Senators - New Jersey Devils 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins 2:1 dogr. (1:1, 0:0, 0:0, 1:0)

Washington Capitals - Montreal Canadiens 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Nashville Predators - New York Rangers 1:2 karn. (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:2 k.)

St. Louis Blues - Chicago Blackhawks 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)

Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 3:2 karn. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 2:1 k.)

Jakim wynikiem zakończy się trzecie starcie Pittsburgh Penguins - New York Rangers?