Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Obostrzenia przeszkodziły w dokończeniu sezonu. Zamiast meczu piknik na autostradzie

Choć zawodniczki Stoczniowca Gdańsk wybrały się do Bytomia na finałowy mecz PLHK, to jednak spotkanie nie mogło się odbyć. Powodem były rządowe obostrzenia. Zamiast tego hokeistki miały piknik na autostradzie.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
hokeistki GKS-u Stoczniowiec Facebook / GKS Stoczniowiec Gdańsk / Na zdjęciu: hokeistki GKS-u Stoczniowiec

W polskim hokeju nadszedł czas finałów. Nie inaczej jest w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet, gdzie o złoty medal mistrzostw Polski rywalizują Polonia Bytom i Stoczniowiec Gdańsk. Zespół z Trójmiasta wybrał się już w podróż na Górny Śląsk, ale w drodze zawodniczki dowiedziały się, że spotkanie się nie odbędzie.

Powodem tego były rządowe obostrzenia, które nie zezwoliły na organizację meczu. Wszystko przez to, że PLHK nie jest ligą zawodową, w której rywalizują spółki akcyjne. Zgodnie z przepisami tylko takie rozgrywki mogą odbywać się w lockdownie. 

Zamiast meczu gdańszczanki miały zatem przymusowy piknik na autostradzie A1. O to, by finałowe mecze kobiecej ligi doszły do skutku walczyły władze polskiego hokeja. Działania te jednak nie zakończyły się sukcesem.

- Bardzo nam na tym zależało i do końca konsultowaliśmy sprawę z prawnikami. Choć PLHK jest najwyższą klasą rozgrywkową w kraju, to w myśl obowiązujących przepisów nie można było jednak kontynuować w niej zmagań, bo nie jest ligą zawodową zrzeszającą spółki, tylko zwykłymi rozgrywkami, w których uczestniczą stowarzyszenia. Gdyby mecz się odbył, zawodniczki i klub mógłby zostać ukarani - mówi Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Z tego samego powodu odwołane zostały turnieje o mistrzostwo Polski juniorów i młodzików, które miały odbyć się kolejno w Sanoku i Oświęcimiu. Decyzje odnośnie nowych terminów meczów mają zapaść do 9 kwietnia. 

Czytaj także:
PHL: emocjonujący drugi mecz finału dla jastrzębian. GKS Tychy o krok od brązu
Zginął w wypadku samochodowym. Tragedia znanego hokeisty z Kanady

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jak to możliwe?! Nie uwierzysz, co w pokojowym hotelu zrobiła Anita WłodarczykZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  "Piknik na utostradzie" - użyte raczej żartobliwie. Zawodniczki miały na początku wiosny rodzaj plenerowego spotkania integracyjnego ;)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×