Igrzyska Europejskie. Będzie kolejny medal dla reprezentacji Polski!

Mamy Polkę w finale taekwando. Aleksandra Kowalczuk będzie walczyła o złoty medal Igrzysk Europejskich w kategorii powyżej 73 kg. Nasza zawodniczka w półfinale pokonała Brytyjkę Biancę Cook.

Michał Piegza
Aleksandra Kowalczuk (z lewej) PAP/EPA / RITCHIE B. TONGO / Na zdjęciu: Aleksandra Kowalczuk (z lewej)
W kategorii powyżej 73 kg Aleksandra Kowalczuk pokonała kolejną przeszkodę i jest już pewna medalu Igrzysk Europejskich. Polka kolejno zwyciężała z Renatą Podolian (Ukraina) i Marlene Jahl (Austria).

W półfinale Kowalczuk rywalizowała z Brytyjką Biancą Cook. Polka po zaciętej walce zwyciężyła 2:1 i wystąpi w wieczornym finale.

Pozostali reprezentanci naszego kraju szans na medal już nie mają. Ich rywale nie dostali się do finału, a to oznacza, że Polacy nie otrzymali przepustki do walki w repasażach.

Półfinały:
kat. +73 kg:  Bianca Cook (Wielka Brytania) - Aleksandra Kowalczuk (Polska) 1:2.

Aleksandra Kowalczuk zdobędzie złoty medal?