Jeden Polak z dodatnim bilansem w pięcioboju nowoczesnym

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu szermierka podczas IO w Tokio
PAP/EPA / Na zdjęciu szermierka podczas IO w Tokio
zdjęcie autora artykułu

We wtorek pięcioboiści nowocześni rywalizowali na planszach. Spośród czterech Polaków najlepszy bilans w szermierce miał Łukasz Gutkowski. Pozostali ponieśli więcej porażek niż odnieśli zwycięstw.

Uczestnicy Igrzysk Europejskich w pięcioboju nowoczesnym rywalizują w szermierce szpadą, w pływaniu, w jeździeckim skoku przez przeszkody, biegu przełajowym oraz w strzelaniu z pistoletu.

Każdy pięcioboista zmierzył się z każdym, więc rywalizacja w szermierce długo potrwała. Obronną ręką wyszedł z niej Łukasz Gutkowski, który zajął siódme miejsce. Najlepszy z czterech reprezentantów Polski zwyciężył w 21 z 35 pojedynków i okazał się gorszy w klasyfikacji końcowej tylko od Patricka Dogue, Valentina Pradesa, Ołeksandra Towkaja, Marvina Faly'ego Dogue, Josepha Choonga i Mylesa Pillage'a.

Pozytywny start zaliczył również Sebastian Stasiak, ale w dalszej fazie rywalizacji nie poszło mu równie dobrze jak Łukaszowi Gutkowskiemu. Stasiak zajął w szpadzie 14. miejsce po 17 wygranych oraz 18 porażkach. Niewiele więc zabrakło drugiemu z Polaków do wypracowania dodatniego bilansu. Do punktacji pięcioboju dopisał 210 punktów, czyli o 20 mniej niż Łukasz Gutkowski.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Pozostali reprezentanci Polski znaleźli się w trzeciej dziesiątce. Kamil Kasperczak zajął na planszach 23. miejsce po 15 zwycięstwach oraz 20 porażkach. Z kolei Daniel Ławrynowicz był na 29. lokacie z identycznym bilansem jak Kamil Kasperczak. Obaj dopisali sobie po 200 punktów do klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja w pięcioboju nowoczesnym potrwa do 1 lipca. Na ten dzień zostały zaplanowane ostatnie konkurencje zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Czytaj także: Złoto w pistolecie i kwalifikacja olimpijska dla Turka Czytaj także: Pokaz siły reprezentacji Węgier w wielkim strzeleckim finale

Źródło artykułu: WP SportoweFakty