Francuscy szermierze ze złotem Igrzysk Europejskich

Triumfem reprezentacji Francji zakończyła się rywalizacja drużynowa szermierzy w Igrzyskach Europejskich. Trójkolorowi w finale pokonali Włochów.

Michał Piegza
zawody szermiercze podczas Igrzysk Europejskich 2023 PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: zawody szermiercze podczas Igrzysk Europejskich 2023.
Francuzi okazali się najlepsi w drużynowej rywalizacji szermierzy, w ramach Igrzysk Europejskich. Skład finału i meczu o 3. miejsce był identyczny, jak w środowej rywalizacji florecistek.

Rezultat był jednak inny, ze złota cieszyć mogli się Trójkolorowi, którzy zwyciężyli 45:42. Brązowy medal przypadł Niemcom. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali Węgrów 45:28.

Polacy zajęli w zawodach 9. miejsce. Biało-Czerwoni przegrali pierwsze spotkanie, z Rumunią 45:42, i pewne było, że lepszej niż 9. pozycja w turnieju nie zajmą.