Dwa medale Polaków. Podsumowanie czwartku w Igrzyskach Europejskich

Za nami kolejny dzień Igrzysk Europejskich. Polacy wywalczyli dwa srebrne medale. Sprawdź, jak radzili sobie Biało-Czerwoni w czwartek. Zapraszamy do podsumowania.

Michał Piegza
Adrian Duszak reprezentuje Polskę w teqballu Instagram / Adrian Duszak / Adrian Duszak reprezentuje Polskę w teqballu
W środę Polacy w Igrzyskach Europejskich zdobyli jeden medal. Z kolei w czwartek Biało-Czerwonym udało się wywalczyć dwa srebrne krążki.

Adrian Duszak został srebrnym medalistą Igrzysk Europejskich w teqballu. W finale przegrał w dwóch setach z mistrzem świata Aporem Gyoergydeakiem z Rumunii.

Kajakarze górscy Dariusz Popiela, Michał Pasiut i Mateusz Polarczyk zajęli drugie miejsce w finale slalomu. Najlepszą męską drużyną okazała się Hiszpania.

Płonne były nasze nadzieje na medale w skokach narciarskich. Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie mieszanym. Więcej TUTAJ. Wcześniej rozegrano, przełożony ze środy, konkurs indywidualny na Średniej Krokwi.

Reprezentantów Polski w piłce plażowej zabraknie w półfinale Igrzysk Europejskich. Biało-Czerwoni przegrali z Portugalią 2:6 i powalczą o miejsca 5-8. Z kolei Polki przegrały z Portugalkami 1:2, ale zagrają w kolejnej fazie i powalczą o medale.

Reprezentanci Włoch sięgnęli po złoty medal Igrzysk Europejskich we florecie drużynowym. W finale pokonali Francuzów. Polaki zakończyli zawody na 5. miejscu. W szpadzie Polki zajęły  7. pozycję.

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska przegrali ostatni mecz w grupie w turnieju mikstów. Nie przekreśliło to awansu ostatnich reprezentantów Polski do ćwierćfinału w badmintonie.

W ćwierćfinale turnieju drużynowego w tenisie stołowym Natalia Bajor oraz siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn nie stawiły oporu Francuzkom. Polki straciły szansę na medal.

W czwartek rozdano pierwsze krążki w pięcioboju nowoczesnym na Igrzyskach Europejskich. Najlepsi w mikście okazali się Czesi, a Biało-Czerwoni zajęli siódme miejsce.

W strzelaniu drużynowym z karabinu w trzech postawach mężczyzn z 50 metrów Polacy zajęli 7. miejsce. Z kolei Polki przepadły w kwalifikacjach, w których zajęły ostatnie miejsce.

Łukasz Przybylski przegrał walkę o brązowy medal Igrzysk Europejskich w łucznictwie. Startujący w rywalizacji łuku bloczkowego Polak nie dał rady reprezentantowi Turcji.

W kajakarstwie górskim odbyły się przejazdy eliminacyjne w konkurencji K1. Do półfinału awansowało pięcioro Polaków. Wśród nich Klaudia Zwolińska, która wygrała pierwszy przejazd.

W pistolecie szybkostrzelnym mężczyzn 2. miejsce w pierwszych kwalifikacjach zajął Oskar Miliwek. 17. był Damian Klimek. W eliminacjach trapu Piotr Kowalczyk był 5., a Tomasz Pasierbski 30. Z kolei w kwalifikacjach trapu kobiet Sandra Bernal zajęła 11. miejsce.

W piątek Polska zdobędzie co najmniej jeden złoty medal?