Jeden medal reprezentantów Polski. Podsumowanie środy w Igrzyskach Europejskich

Za nami kolejny dzień Igrzysk Europejskich. Polacy wzbogacili się o jeden srebrny medal. Jakie wyniki osiągali Biało-Czerwoni w kolejnym dniu rywalizacji? Zapraszamy do podsumowania środy - 28 czerwca.

Michał Piegza
Srebrne medalistki ()Klaudia Breś, Joanna Wawrzonowska i Julita Borek) z Polski, podczas ceremonii dekoracji strzeleckiego drużynowego finału w pistolecie szybkostrzelnym na 25 m PAP/EPA / Srebrne medalistki ()Klaudia Breś, Joanna Wawrzonowska i Julita Borek) z Polski, podczas ceremonii dekoracji strzeleckiego drużynowego finału w pistolecie szybkostrzelnym na 25 m.
Reprezentantki Polski wywalczyły srebrny medal Igrzysk Europejskich w rywalizacji drużynowej w pistolecie sportowym. Najlepsze okazały się Ukrainki. Więcej na ten temat TUTAJ.

Nie udało się dokończyć środowego konkursu skoczków na Igrzyskach Europejskich. W Zakopanem triumfował wiatr.

Reprezentantki Polski w łucznictwie nie wywalczyły medalu Igrzysk Europejskich. Nasze zawodniczki odpadły w 1/8 finału i w ćwierćfinale.

Pięć Polek walczyło w turnieju bokserskim Igrzysk Europejskich. Jednak ten etap był dla większości z nich nie do przejścia. Jedyną pięściarką, która uratowała honor reprezentacji była Elżbieta Wójcik (-75kg). Polka jest już pewna medalu.

Mateusz Bereźnicki zapewnił sobie medal Igrzysk Europejskich. W środę Polak pokonał Izrealczyka Yana Zaka i awansował do półfinał turnieju w kategorii do 92 kg. Jeśli Polak zamelduje się w finale, zagwarantuje sobie również kwalifikację olimpijską.

W środę w Igrzyskach Europejskich rozpoczęła się rywalizacja drużynowa w tenisie stołowym. Polki z Natalią Bajor awansowały do ćwierćfinału, a Polacy odpadli po dreszczowcu.

W swoim drugim meczu na Igrzyskach Europejskich reprezentacja Polski w piłce nożnej plażowej przegrała 1:6 z Hiszpanią. Przed biało-czerwonymi jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej. I będzie ono zdecydowanie najtrudniejsze.

Sześcioro Polaków rozegrało w środę mecze w badmintonie. Nikt nie mógł cieszyć się z wywalczenia awansu z grupy. Więcej TUTAJ.

Rozpoczęły się zmagania w teqballu. W walce o medale nie liczyła się reprezentantka Polski Ewa Kamińska, która nie wygrała choćby jednego spotkania.

Duety rywalizowały w skokach synchronicznych z trampoliny ustawionej na wysokości trzech metrów. Polacy zostali sklasyfikowani na 8. pozycji. W skokach do wody z trampoliny Kaja Skrzek zajęła 8. miejsce.

Norweg Vetle Bergsvik Thorn zdobył w triathlonie złoty medal Igrzysk Europejskich 2023. Żaden z Polaków nie znalazł się w Top 20.

W rywalizacji drużynowej nie udało się wywalczyć medalu polskim florecistkom i szablistom. Zawodniczki zajęły 5. miejsce, a nasi reprezentanci 9.

Z czterech reprezentantów Polski na starcie półfinałów pięcioboju nowoczesnego na Igrzyskach Europejskich tylko Łukasz Gutkowski powalczy o medale w tej konkurencji.