Postęp Polaków. Znaleźli się mocni na saneczkarskich faworytów

Treningi wskazały faworytów do medali w saneczkarskich dwójkach. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski poprawili się w drugim z wtorkowych ślizgów.

Wiktoria Demczenko Getty Images / Jan Hetfleisch / Na zdjęciu: Wiktoria Demczenko
Zawodnicy startujący w saneczkarskich dwójkach zakończyli przygotowania do walki o medale w zimowych igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Nie mają już czasu na treningi, zapoznanie z torem i wypatrzenie oczekujących na nich trudności. Na wtorek zostały zaplanowane piąty i szósty trening.

W pierwszym ze ślizgów 11 z 17 dwójek osiągnęło czas poniżej minuty. Wśród nich byli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy z czasem 59.783 zajęli dziewiąte miejsce. Najlepsi byli Thomas Steu i Lorenz Koller z Austrii, którzy dojechali na metę o ponad sekundę szybciej niż Polacy. Drugie miejsce przypadło Tobiasom Wendlowi i Arltowi, a trzecie Andrisowi oraz Jurisowi Sicsom.

W szóstym treningu najlepsza trójka była taka sama, ale zmieniła się w niej kolejność. Po pięciu wygranych treningach tym razem austriacka dwójka została pokonana. Pierwsze miejsce zajęli Tobias Wendl i Tobias Arlt, a drugie bracia Sicsowie. To zapowiada emocje w walce o medale.

Wyraźnie poprawili się reprezentanci Polski. Przejechali przez tor o ponad pół sekundy szybciej niż w poprzednim starcie. Przełożyło się to na ósme miejsce w treningu.