Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Problemy Polek w biegu drużynowym

Niestety, Biało-Czerwone w finale D nie dały rady Białorusinkom na IO Pekin2022. Nasze reprezentantki nie jechały równo, co przy łyżwiarskich biegach drużynowych jest rzeczą fundamentalną.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Reprezentantki Polski w łyżwiarstwie szybki PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu: Reprezentantki Polski w łyżwiarstwie szybki
W rozgrywanych w sobotę eliminacjach polskie łyżwiarki jadące w składzie: Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Karolina Bosiek zajęły 7. miejsce i nie zdołały awansować do walki o medale. Pojechały za to w finale D, a ich rywalkami były Białorusinki.

Biało-Czerwone zaczęły wolno, a reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów wypracowały sobie kilka dziesiątych przewagi. Od drugiego okrążenia Polki jechały minimalnie szybciej i o kilkanaście setnych prowadziły.

Niestety, jednak po zmianie Natalia Czerwonka zaczęła minimalnie tracić do koleżanek i zrobiła się drobna wyrwa, a przecież liczy się czas ostatniej zawodniczki. Nie była w stanie dołączyć. Polki się rozjechały i nie były w stanie utrzymać mocnego tempa. Na ostatnim okrążeniu przegrały dwie sekundy i zakończyły rywalizację na ósmym miejscu.

Z kolei w walce o piąte miejsce znakomite Chinki wyraźnie pokonały Norweżki. Zawodniczki z Państwa Środka wyraźnie złamały barierę trzech minut, a zespół ze Skandynawii przegrałby nawet z Białorusinkami.

Bieg o 7. miejsce:
1. Białoruś 3:01,19
2. Polska 3:03,19

Bieg o 5. miejsce:
1. Chiny 2:58,34
2. Norwegia 3:02,15

Czytaj więcej:
Niemcy reagują na skandal dopingowy. Chcą innego podejścia do sportu w Rosji
Wielki faworyt opuścił izolację w ostatniej chwili. Na co będzie go stać?

ZOBACZ WIDEO: Historyczny wynik polskich saneczkarzy. "Cieszy nas ładna jazda, czyste przejazdy"
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×