Pekin 2022. Mistrz olimpijski pokazał klasę. Pewny awans do finału

Birk Ruud ma duże szanse na wywalczenie drugiego medalu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Norweg zwyciężył już w konkurencji big air, a we wtorek zajął drugie miejsce w kwalifikacjach slopestyle'u. Zwyciężył Andri Ragettli.

Mateusz Kozanecki
Birk Ruud Getty Images / Na zdjęciu: Birk Ruud
29 zawodników przystąpiło do kwalifikacji w slopestyle'u. Każdy z nich miał możliwość wykonania dwóch przejazdów, a do klasyfikacji brany był lepszy z nich. Walka toczyła się o czołowych dwanaście lokat.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdował się Birk Ruud. Dodajmy, że Norweg ma już na swoim koncie złoto wywalczone w konkurencji big air.

Ostatecznie Ruud ukończył kwalifikacje na drugiej pozycji. Wyprzedził go Andri Ragettli. Szwajcar w swojej drugiej próbie uzyskał notę 85.08 pkt.

Do finału awans uzyskało aż po trzech reprezentantów Stanów Zjednoczonych oraz Szwajcarii. Ponadto w dwunastce znalazło się dwóch Szwedów, Norweg, Nowozelandczyk, Kanadyjczyk i Nowozelandczyk. Polacy nie startowali.

Finały slopestyle'u zostały przełożone na środę, 16 lutego. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 2:30 czasu polskiego. Zawodnicy będą mieli możliwość wykonania trzech przejazdów.