Maliszewska zgadza się ze Stochem. Powiedziała to ze łzami w oczach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
Twitter / Eurosport / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
zdjęcie autora artykułu

Natalia Maliszewska była jedną z polskich nadziei na medal igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Impreza nie była dla niej udana, a po ostatnim starcie ze łzami w oczach dziękowała kibicom.

To nie tak miało być. Natalia Maliszewska do Pekinu leciała z nadzieją na spełnienie marzenia o olimpijskim medalu. Była jedną z faworytek rywalizacji w short tracku na dystansie 500 metrów. Niestety, nie stanęła na starcie ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Później przyszła kolej na starty na dystansach 1000 i 1500 metrów. W obu przypadkach nie odegrała znaczącej roli. O starcie na igrzyskach olimpijskich Pekin2022 będzie chciała jak najszybciej zapomnieć.

Po ostatnim starcie nie ukrywała rozczarowania. W rozmowie z Eurosportem ze łzami w oczach dziękowała kibicom, nawiązując do wypowiedzi Kamila Stocha o tym, że fani wierzą w sportowców bardziej niż oni sami w siebie.

- Widziałam tę wypowiedź i totalnie się z tym zgadzam. Kiedy ja czułam się zrezygnowana, było bardzo dużo miłych słów. Ludzie pisali, że ja już wygrałam. Śmiałam się, bo przecież jeszcze nic nie wygrałam - powiedziała Maliszewska.

- Z drugiej strony, ta wiara, która była tak ogromna, pomogła mi przetrwać ten trudny tydzień startów tutaj. Pomogło mi to w moim własnym oszukiwaniu siebie, że wszystko będzie dobrze, że jest jeszcze szansa. Chciałabym ogromnie podziękować, chociaż mam wrażenie, że słowo "dziękuję" nie oddaje całej mojej wdzięczności za wsparcie - dodała Maliszewska.

Czytaj także: Polska ma kilka nowych talentów w skokach! Forma jednego z nich ostatnio wystrzeliła Pekin 2022. Kolejny przypadek dopingu na igrzyskach

ZOBACZ WIDEO: Dramatyczne wyznanie polskiego olimpijczyka. Powiedział, ile zarabiają sportowcy

Źródło artykułu: