Pekin 2022. Niemki powiększają przewagę nad rywalkami

W piątkowe popołudnie odbył się drugi przejazd bobslejowych dwójek kobiet na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022. Ponownie bardzo dobrze spisały się Laura Nolte i Deborah Levi, które poprawiły się jeszcze względem pierwszego ślizgu.

MG
 Laura Nolte and Deborah Levi PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Laura Nolte and Deborah Levi
W bobslejowych dwójkach kobiet na Yanqing National Sliding Centre zameldowało się 20 zespołów, wśród których ponownie dominują reprezentantki Niemiec, które dominują na torze lodowym podczas igrzysk olimpijskich. Klasą same dla siebie były znów Laura Nolte i Deborah Levi, które prowadziły już po pierwszym przejeździe.

Po dwóch próbach z czterech, Niemki prowadzą nad swoimi rodaczkami już o 0.50 sekundy! Przewaga wzrosła również względem Amerykanek - Elaną Meyers Taylor i Sylvią Hoffman. Słabiej spisały się tym razem drugie Amerykanki, które pojechały prawie sekundę gorzej niż w swojej pierwszej próbie i spadły za reprezentantki Kanady.

W sobotę odbędą się dwa kolejne przejazdy, po których zostaną rozdane medale. Łącznie startuje 20 dwójek bobslejowych kobiet, wśród których brakuje jednak reprezentantek Polski.

Wyniki bobslejowych dwójek kobiet po pierwszym przejeździe:

Miejsce Zawodnicy Kraj Czas
1. Laura Nolte, Deborah Levi Niemcy 2:02.05 m.
2. Miriama Jamanka, Alexandra Burghardt Niemcy +0.50 s.
3. Elena Meyers Taylor, Sylvia Hoffman USA +0.74 s.
4. Christine de Bruin, Kristen Bujnowski Kanada +1.16 s.
5. Kaillie Humphries, Kaysha Love USA +1.33 s.
6. Kim Kalicki, Lisa Buckwitz Niemcy +1.34 s.

Czytaj także: Polak dokonał rzeczy niemożliwej Komentator już krzyczał o medalu Polaka. Wtedy zdarzyło się to ZOBACZ WIDEO: Świetne igrzyska w wykonaniu Stocha. "Do medalu mało brakowało"

Czy Polska powinna zainwestować w tory lodowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×