Pekin 2022. Kolejne złoto dla Niemiec. Koncertowa jazda

Tor saneczkarsko-bobslejowy na igrzyskach olimpijskich w Pekinie został zdominowany przez niemieckich zawodników. Dublet w rywalizacji dwójek bobslejowych wywalczyły reprezentantki tego kraju.


Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
niemiecka dwójka Laura Nolte i Deborah Levi PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: niemiecka dwójka Laura Nolte i Deborah Levi
Reprezentantki Niemiec były największymi faworytkami do zwycięstwa w bobslejach. Przed ostatnim ślizgiem prowadziły Laura Nolte i Deborah Levi.

Ich przewaga nad rodaczkami - Mariamą Jamanką i Alexandrą Burghardt wynosiła 0,78 s. W finałowym ślizgu zdołały utrzymać tę różnicę.

23-letnia Nolte i o rok starsza Levi pojechały bezbłędnie. Wywalczyły tym samym swoje pierwsze medale olimpijskie w karierach. W dodatku od razu złote.

Druga niemiecka ekipa musiała zadowolić się srebrem. Podium uzupełniły natomiast Amerykanki Elena Meyers-Taylor oraz Sylvia Hoffman.

Do ostatniego ślizgu zakwalifikowało się dwadzieścia czołowych ekip. Dodajmy, że reprezentacja Polski nie startowała.

Bobsleje, dwójki kobiet:

Miejsce Kraj (zawodniczki) Czas
1. Niemcy (Laura Nolte, Deborah Levi) 4:03.96 min.
2. Niemcy (Mariama Jamanka, Alexandra Burghardt) +0.77 s
3. USA (Elana Meyers-Taylor, Sylvia Hoffman) +1.52 s

Czytaj także:Nie mogło być innego sposobu na świętowanie sukcesu. Nowozelandczycy oszaleli po złotym medaluTo może być nowa dyscyplina olimpijska. Mamy w niej sukcesy, ale wsparcie jest znikome

ZOBACZ WIDEO: Historyczny wynik polskich saneczkarzy. "Cieszy nas ładna jazda, czyste przejazdy"
Czy zwycięstwo Niemek jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×