Klasa, jak zachowali się przy przejmowaniu ministerstwa

Do dość nieoczekiwanej sytuacji doszło podczas przejęcia władzy w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Nowy szef tego resortu Sławomir Nitras został powitany kwiatami przez swoją poprzedniczkę, a chwilę później zaskoczył swoim gestem.

Adrian Hulbój
Adrian Hulbój
Sławomir Nitras i Danuta Dmowska-Andrzejuk Twitter / Mateusz Ligęza / Na zdjęciu: Sławomir Nitras i Danuta Dmowska-Andrzejuk
Poniedziałek był kluczowym dniem dla polskiego porządku politycznego. Tego dnia Sejm wybrał Donalda Tuska na premiera. Pełniący tę funkcję wcześniej Mateusz Morawiecki nie zdobył dla swojego rządu wotum zaufania, co doprowadziło do zakończenia jego kadencji po dwóch tygodniach.

Dzień po wyborze Donald Tusk wygłosił expose, w którym podał skład swojego rządu. Rolę ministra sportu i turystyki zgodnie z przewidywaniami oficjalnie objął Sławomir Nitras. W środę doszło do przejęcia przez niego władzy nad resortem zarządzanym dotychczas przez Danutę Dmowską-Andrzejuk.

Zdarzenie to zostało uwiecznione na nagraniu udostępnionym w serwisie X przez dziennikarza Radia Zet Mateusza Ligęzę. Na krótkim filmiku widać, jak Sławomir Nitras przekracza próg ministerstwa, gdzie czeka już na niego Dmowska-Andrzejuk w asyście jednego ze swoich współpracowników.

ZOBACZ WIDEO: Jędrzejczyk rusza z projektem w telewizji. "Nie mogę się już doczekać"

Politycy ściskają sobie dłonie, a Dmowska-Andrzejuk oficjalnie oddaje resort w ręce Sławomira Nitrasa. W tym momencie jej asystent podaje nowemu ministrowi kwiaty. Nitras bez chwili zastanowienia oddaje je swojej poprzedniczce, co wzbudza jej lekki śmiech. Po chwili Dmowska-Andrzejuk wskazuje na schody prowadzące do gabinetu, a krótkie nagranie dobiega końca.

Czytaj też:
Jasna deklaracja w sprawie bojkotu. "To żenująca praktyka"
Oto nowy minister sportu i turystyki. Jedna rzecz go wyróżnia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×