Cudownie to się oglądało. Kapitalna postawa Polaków w eliminacjach!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Oleksij Koliadycz
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Oleksij Koliadycz
zdjęcie autora artykułu

Reprezentanci Polski doskonale rozpoczęli dzień na Igrzyskach Europejskich 2023. Oleksij Koliadycz oraz Dorota Borowska świetnie spisali się w rywalizacji kanadyjek na 200 metrów. W kajaku równie dobrze zaprezentowała się Dominika Putto.

Jako pierwszy spośród Polaków na Zalewie Kryspinów zaprezentował się Oleksij Koliadycz. W konkurencji C-1 200 metrów nie rozpoczął najmocniej, ale szybko później "przyczepił" się do liderów. Podkręcił tempo i zapewnił sobie awans do finału A. Zajął drugie miejsce i przegrał tylko z Hiszpanem Pablo Graną.

Chwilę po Koliadyczu także w rywalizacji kanadyjek w sprincie zaprezentowała się Dorota Borowska. 27-latka od samego początku przewodziła stawce, wyraźnie górując nad rywalkami. Wytrzymała zabójcze tempo i awansowała do finału A z pierwszego miejsca.

Później oglądaliśmy rywalizację mężczyzn w eliminacjach w kajakach, gdzie nie wystawiliśmy żadnego reprezentanta.

Po tym czekaliśmy już na Dominikę Putto, która stanęła do rywalizacji wśród kobiet na 200 metrów. Nasza kajakarka zaprezentowała się wyśmienicie. Walczyła o zwycięstwo ze Słowenką Spelą Janić, ale ostatecznie wygrała wyścig i bardzo pewnie awansowała do finału A.

Każdy z naszych reprezentantów pokazał moc i co ciekawe wszyscy wystartowali na czwartym torze. Okazał się on bardzo szczęśliwy.

Czytaj także: Igrzyska Europejskie. Polka z awansem do finału. O medal będzie trudno

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty