Spora różnica wieku. Tyle dzieli polską medalistkę IO i jej narzeczonego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Na zdjęciu: Grzegorz Hedwig i Klaudia Zwolińska
Instagram / Na zdjęciu: Grzegorz Hedwig i Klaudia Zwolińska

Ona została wicemistrzynią olimpijską, on zajął dziesiąte miejsce. O tej parze polskich kajakarzy jest głośno. Klaudię Zwolińską i Grzegorza Hedwiga dzieli spora różnica wieku.

Klaudia Zwolińska to bohaterka polskiej reprezentacji. W niedzielę (28 lipca) wywalczyła srebrny medal olimpijski w kajakarstwie górskim. To jej największy sukces w karierze, a jednocześnie pierwszy polski medal podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu.

25-letnia kajakarka zdobyła srebro w konkurencji K-1. Jej wielki sukces z trybun obserwował życiowy partner, Grzegorz Hedwig, który dzień później również rywalizował na olimpijskiej trasie. W finale był dziesiąty.

Narzeczony srebrnej medalistki olimpijskiej na igrzyskach debiutował już w 2016 roku w Rio de Janeiro. Obecnie Hedwig ma 36 lat i zbliża się do końca profesjonalnej kariery. Różnica wieku między zakochanymi wynosi zatem niecałe 11 lat.

Hedwig urodził się 17 lipca 1988 roku. Z kolei Zwolińska na świat przyszła 18 grudnia 1998 roku. Oboje pochodzą z Nowego Sącza.

W rozmowie z Eurosportem Hedwig mówił, że obserwując start ukochanej, towarzyszyły mu ogromne emocje. - Bardzo mocno przeżywałem start Klaudii. Nie wiem, czy nie za mocno. Summa summarum dobrze wyszło. 24 lata czekaliśmy na ten medal i w końcu jest - mówił.

W tej parze większe sukcesy odnosi Zwolińska. W swoim dorobku ma ona dwa brązowe medale mistrzostw świata, a także srebro i brąz mistrzostw Europy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty