Kajakarstwo. Anna Puławska z medalem Pucharu Świata w konkurencji olimpijskiej

Anna Puławska zdobyła w Segedynie (Szegedzie) brązowy medal zawodów Pucharu Świata w olimpijskiej konkurencji K1 na 500 metrów.

PZ
Anna Puławska PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Anna Puławska
Po 250 metrach Anna Puławska zajmowała piątą lokatę. Na półmetku prowadziła Milica Novakovic. Serbka w drugiej połowie wyścigu uzyskała czwarty czas, ale to wystarczyło do utrzymania przodownictwa. Wygrała z wynikiem 1:56.67. Jako druga minęła metę Ukrainka Marija Powch (1:56.86). Polka miała trzeci rezultat końcowych 250 metrów i awansowała na trzeci stopień podium (1:57.31). Czwarta finiszowała Linnea Stensils (1:57.65), a piąta triumfatorka sobotniego sprintu - Emma Joergensen (1:57.71).

Puławska ma w dorobku złoty medal zawodów Pucharu Świata 2019 w Duisburgu. W 2018 roku zajęła czwarte miejsce podczas mistrzostw świata.

Na czwartej pozycji w rywalizacji na 500 metrów została sklasyfikowana polska czwórka: Karolina Naja, A. Puławska, Helena Wiśniewska, Katarzyna Kołodziejczyk (1:39.18). Przed brązowymi medalistkami mistrzostw świata 2019 znalazły się: Niemki (1:36.75), Białorusinki (1:38.37) i Dunki (1:38.96). Szóste były młodzieżowe reprezentantki Polski: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Klaudia Cyrulewska i Julia Olszewska.

Tuż za podium w zmaganiach kanadyjkarzy na 1000 metrów znaleźli się Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak (3:52.10). Polacy uzyskali 5 setnych sekundy przewagi nad szóstą osadą, a do brązowych medalistów stracili 1.35 sekundy.

Czy Anna Puławska zdobędzie medal mistrzostw Europy 2021?