Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polska medalistka olimpijska złożyła uroczystą przysięgę. "Tego się nie spodziewaliście, co?"

Wybitni sportowcy w Wojsku Polskim to nic nowego. Teraz to grono zostanie powiększone. Żołnierzem zawodowym będzie Karolina Naja.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Karolina Naja i Anna Puławska PAP/EPA / Na zdjęciu: Karolina Naja i Anna Puławska
Wojsko Polskie przyciąga polskich sportowców, bo daje stabilizację i możliwość łączenia pracy z treningami. Efekt jest taki, że grono zawodników w naszej armii stale rośnie. Okazuje się, że kolejna wybitna sportsmenka postanowiła związać swoje życie z mundurem.

To Karolina Naja, która jest utytułowaną kajakarką. Podczas niedawnych igrzysk olimpijskich w Tokio zdobyła srebrny i brązowy medal. Na poprzednich dwóch IO udało jej się dwukrotnie stanąć na trzecim stopniu podium.

31-latka pochwaliła się na Facebooku, że już ma za sobą złożenie przysięgi. Dodała także fotografię, na której możemy ją zobaczyć w mundurze i z karabinem w dłoni. Nie mogło także zabraknąć słów skierowanych do żołnierzy, którzy od tygodni strzegą polsko-białoruskiej granicy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz, co fanka hokeja zrobiła swoim telefonem!

"Tego się nie spodziewaliście, co? Przez ostatni miesiąc zbierałam nowe doświadczenia, a wczoraj złożyłam uroczystą przysięgę! Jestem gotowa wstąpić w szeregi Wojska Polskiego! Wspierajmy naszych żołnierzy i służby broniące polskich granic!" - pisze Naja.

W ostatnich tygodniach mieliśmy kilku polskich sportowców, którzy są zawodowymi żołnierzami i wspierali wojsko na granicy. Najpierw byli to Patryk Dobek, Alicja Tchórz i Paweł Wojciechowski, a potem Jakub Krzewina, Jakub Szyszkowski, Konrad Bukowiecki i Tadeusz Michalik.

Polska sportsmenka dołączyła do wojska na granicy. "Poczułam potrzebę pomocy" >>
"Wszystkie ręce na pokład". Sportowcy bronią polskiej granicy >>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • ja33 Zgłoś komentarz
  a ANTYPOLACY wlasnie wysmiewali sie z żolnierzy. Te dwie twarze zawistnych ludzi obcych polskiej kulturze wpsisuja sie w nagonke przeciwko Polsce. i tym mlodym ludziom.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×