iza77 - komentarze - strona 3

 • iza77 napisał/a komentarz do Rio 2016: religia oddziałuje na igrzyska. Fenomenalne zdjęcie siatkarek

  to nie religia tylko inna cywilizacja. Inne cywilizacje walczą ze sobą , a inne kultury uzupełniają się. Pamiętam co mówili mi moi dziadkowie o wrześniu 1939 roku.
  Polacy nie byli zaskoczeni wyższością niemieckiej techniki wojskowej, nie byli zaskoczeni agresją Niemiec na Polskę. Polacy zaskoczeni byli brutalnością ataku, bombardowaniami oznaczonych szpitali i strzelaniem do cywilów. Zastanawiali się wtedy jaka cywilizacja wykształciła tych ludzi, tak samo jak my zastanawiamy się , kto wykształcił islamskich "bojowników".
  A tak swoja drogą dzisiaj nie ma kroniki kryminalnej z Niemiec, ale za to ubawiłam się do łez.

 • iza77 napisał/a komentarz do Rio 2016: religia oddziałuje na igrzyska. Fenomenalne zdjęcie siatkarek

  redakcja usunęła wszystkie rozsądne komentarze i zostały tylko takie w "niemieckim stylu"

 • iza77 napisał/a komentarz do WTA Indian Wells: Rozregulować dobrze naoliwioną maszynę. Agnieszka Radwańska zagra z Petrą Kvitovą

  Nie wiem czy Agnieszka wygra ten mecz. Kort jest bardzo wolny, a Radwańska wygląda już zmęczona. Ten bandaż na udzie także nie rokuje dobrze. Wyraźnie przeszkadza Agnieszce w poruszaniu się. Agnieszce nie wychodzą również skróty, a to oznacza że nie jest w pełnej dyspozycji fizycznej.

 • iza77 napisał/a komentarz do WTA Indian Wells: Rozregulować dobrze naoliwioną maszynę. Agnieszka Radwańska zagra z Petrą Kvitovą

  Karolina wyraźnie zażyczyła sobie , aby wymawiać w Polsce jej imię i nazwisko po polsku i odmieniać także po polsku w Polsce. Powiedziała, że irytuje ją pisanie jej imienia i nazwiska w Polsce po angielsku :"....brzmi to sztucznie i nienaturalnie i chciałabym aby dziennikarze pisali i odmieniali moje imię i nazwisko jakbym była Polką..". Więc jest odwrotnie niż sugerujesz.

 • iza77 napisał/a komentarz do Agnieszka Radwańska: To był jeden z moich najbardziej dramatycznych meczów

  Ostatnio bardzo dużo pojawiło się takich młodych zawodniczek, które nie maja nic do stracenia. Grają bardzo agresywnie i są świetnie przygotowane fizycznie. Ale jeżeli załamuje się plan A, to nie ma już planu B. Agnieszka wygrała ten mecz doświadczeniem, ale wg mnie powinna wygrać w 2 setach. Po złym początku w I secie wyrównała szansę i miała wiele piłek setowych. To był na pewno trudny mecz.

  Czas przypomnieć sobie pewność siebie z ostatnich meczy w Singapurze. Liczę po cichu na finał Radwańska-Kerber. Trudno nie kibicować reprezentantce Niemiec, jeżeli już od dawna mieszka w Polsce i mówi tak samo dobrze po Polsku, jak każdy z nas. Po drugie jest bardzo sympatyczną zawodniczką. Tak , że życzę powodzenia i Agnieszce i Angelice.

 • iza77 napisał/a komentarz do Szwedzi oburzeni. Nie chcą polskich cheerleaderek

  Na mecze ze Szwedami i Niemcami powinno się wysłać facetów przebranych za tancerki. Wtedy Szwedzi i niemieccy komentatorzy będą zadowoleni. Wywołałoby to salwę śmiechu w hali i polskich kibiców przed telewizorami. Nie wiem tylko, czy byłoby to apetyczne. Jak zamaskować włosy na nogach, rękach etc. Chociaż może im by to nie przeszkadzało. Ale jednak trzeba mieć wzgląd na dzieci. Co robić ? Zasłonić im oczy?

 • iza77 napisał/a komentarz do Robert Lewandowski ścigany za picie szampana?! Policja otrzymała doniesienie (foto)

  Nie pomyliło mu się z latami 80', to jest dzisiejsza "moda" i dzisiejsze czasy

 • iza77 napisał/a komentarz do Robert Lewandowski ścigany za picie szampana?! Policja otrzymała doniesienie (foto)

  Dawna Rzeczpospolita miała prawa, które zawsze dziwiły innych sąsiadów i czym Polskę wyróżniało. Jednym z nich było karanie donosicieli o "mordach rytualnych". Ogłosił to jeden z polskich królów. Chodziło oczywiście o bezpodstawne donosicielstwo mające wywołać atmosferę antysemicką. Mam nadzieję , że prawo to obowiązuje do dzisiaj i tutaj znajdzie zastosowanie, chociaż nie chodzi o semitów czy też antysemitów. Chodzi o sens tego prawa. Oprócz ukarania , donosiciel powinien być obciążony kosztami "dochodzenia". Mam nadzieję, że tak zostanie to potraktowane i odpowiedź policji jest taka dlatego, że nawet ona w dzisiejszych czasach już nie wie jak ma się zachować. Jeżeli na koszty dochodzenia i karę nie będzie stać donosiciela, to powinni pomóc mu "koledzy".