Jest kolejny medal na ME! Polscy sprinterzy wreszcie pokonali Niemców!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
zdjęcie autora artykułu

Maciej Bielecki, Daniel Rochna, Patryk Rajkowski i Mateusz Rudyk zdobyli brązowe medale w sprincie drużynowym podczas pierwszego dnia mistrzostw Europy Grenchen 2021 w kolarstwie torowym!

W eliminacjach Maciej Bielecki, Daniel Rochna i Patryk Rajkowski mieli czwarty czas (43.852). W następnej fazie podopieczni trenera Igora Krymskiego rywalizowali z piątymi podczas kwalifikacji Niemcami (43.940).

W mistrzostwach Europy 2018 i 2019 czy też mistrzostwach świata 2019 Polacy również byli wyżej od Niemców po kwalifikacjach, ale w kolejnej części zmagań to rywale awansowali do pojedynku o brązowy medal. Biało-Czerwoni w eliminacjach pojechali bez lidera, najlepszego polskiego sprintera - Mateusza Rudyka. Medalista mistrzostw świata 2019 wystąpił w drugim i trzecim wyścigu. Ekipa w składzie: Bielecki, Rochna, Rudyk zdołała wreszcie pokonać niemieckich sprinterów i z trzecim czasem uzyskała prawo udziału w rywalizacji o brązowy medal (43.159 - 43.891)

W wyścigu o trzecie miejsce zabrakło Rochny, do składu wrócił Rajkowski. W zaciętym starciu z Wielką Brytanią minimalnie lepsi okazali się Polacy (43.007 - 43.044).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ośmieszył czterech obrońców, a potem... Akcja nie z tej ziemi!

Wygrali Holendrzy: Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Roy van den Berg i Sam Ligtlee (42.302). Drugą lokatę zajęli Francuzi: Timmy Gillion, Rayan Helal, Sebastien Vigier (44.193)

Na piątej pozycji w sprincie drużynowym kobiet zostały sklasyfikowane: Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak. W wyścigu australijskim (eliminacyjnym) siódmy był Damian Sławek.

Polscy sprinterzy poprzednio zdobyli medale mistrzostw Europy seniorów w 2016 roku. Wówczas na najwyższym stopniu podium stanęli między innymi Rudyk i Bielecki. 

Źródło artykułu: