Kolarstwo. Tour of Guangxi: 4. etap dla Masa. Hiszpan liderem

Enric Mas z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał czwarty etap Tour of Guangxi. Hiszpan został liderem przejściowej klasyfikacji wyścigu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Enric Mas Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Enric Mas
Czwarty - królewski etap Tour of Guangxi liczył nieco ponad 160 km. Wygrał ten, który najlepiej wytrzymał potwornie ciężki finisz. Enric Mas (Deceuninck-Quick Step) na linię mety wjechał kilka metrów szybciej od drugiego Daniela Martineza (EF Education First), podium uzupełnił Diego Rosa (Team Ineos).

Z grupy CCC Team ponownie najlepiej spisał się Jonas Koch, który zakończył etap z 31-sekundową stratą do triumfatora. Polacy: Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal) i Kamil Gradek (CCC Team) dojechali do mety razem z peletonem.

Po czwartym etapie Tour of Guangxi liderem przejściowej klasyfikacji został Enric Mas, budując pięciosekundową przewagę nad drugim w rankingu Danielem Martinezem. Trzeci jest Diego Rosa.