Kwiatkowski, Niemiec, Rutkiewicz i inni - 24 Polaków na liście startowej Tour de Pologne 2016

12 lipca 2016 roku w Radzyminie rozpocznie się 73. edycja Tour de Pologne. Na liście startowej znalazło się 24 Polaków. Jak spisywali się w 2016 roku i poprzednich edycjach TdP?

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś 

Kwiatkowski w Tour de Pologne uczestniczył w latach 2012 i 2015. W 2012 roku zajął drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Przed nim znalazł się jedynie Moreno Moser, który uzyskał cztery sekundy przewagi. Polak był wtedy drugi w pierwszym dniu zmagań oraz trzeci na szóstym odcinku. Trzy lata później mistrz świata nie ukończył etapu do Bukowiny Tatrzańskiej. W marcu 2016 roku jadąc w koszulce grupy Sky, Kwiatkowski wygrał klasyk E3 Harelbeke i był trzeci podczas szóstego etapu Tirreno-Adriatico.

W składzie zespołu Sky jest też Gołaś. Dla niego najlepszym wynikiem jest siódma pozycja na etapie z Krakowa do Rzeszowa w 2013 roku. Dwa lata wcześniej zdobył różową koszulkę za zwycięstwo w punktacji obejmującej rezultaty z górskich premii. W Tour de Pologne 2015 Kwiatkowski oraz Gołaś wzięli udział jako zawodnicy drużyny Etixx Quick Step. Tym razem w barwach tej ekipy pojedzie inny Polak - Łukasz Wiśniowski. Urodzony w 1991 roku zawodnik był w kadrze reprezentacji Polski na TdP 2013, ale ostatecznie w wyścigu nie pojechał z powodu kraksy na młodzieżowych mistrzostwach Europy. W 2016 roku Wiśniowski zadebiutował w wielkim tourze - Giro d'Italia. W wyścigu dookoła Włoch uczestniczył również następny z przedstawianych zawodników.

Polub SportoweFakty na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)