Mocny ruch Anwilu Włocławek. Tak namówiono gwiazdę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Luke Petrasek
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Luke Petrasek
zdjęcie autora artykułu

Trenerowi Przemysławowi Frasunkiewiczowi zależało na kontynuacji współpracy z Luke'em Petraskiem, Amerykaninem, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Koszykarz podpisał nową umowę. Dostał podwyżkę.

"Rozpoczynamy budowę składu od mocnego uderzenia" - mówią nam osoby pracujące w Anwilu Włocławek. Takie głosy nie dziwią, bo Luke Petrasek był objawieniem polskiej ligi w sezonie 2021/2022.

Gdy po zakończeniu rozgrywek pytaliśmy trenera Przemysława Frasunkiewicza o przyszłość Amerykanina w zespole, ten nie ukrywał, że jego oczekiwania finansowe są poza zasięgiem klubu. "Walczymy o niego, toczą się negocjacje" - dodawał jednocześnie.

Jego nazwisko było na samym szczycie listy u trenera Przemysława Frasunkiewicza. Wiemy, że polskiemu szkoleniowcowi bardzo zależało na kontynuacji współpracy z Amerykaninem.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

Jego rozmowy z agentami przyniosły w końcu oczekiwany efekt. Strony doszły do porozumienia w sprawie kontraktu na kolejny sezon. We Włocławku przekonano go podwyżką, ale też dużymi celami sportowymi (klub ma przystąpić do europejskich pucharach - mówi się o grze w Basketball Champions League).

Amerykanin - po dobrym sezonie - zasłużył na podwyżkę (z takiego założenia wyszli też we Włocławku) i wg. naszych informacji będzie teraz zarabiał ponad 10 tys. dolarów (w zeszłym sezonie żaden z zawodników, który podpisał umowę przed sezonem nie mógł liczyć na takie pieniądze).

Petrasek był bez wątpienia jedną z gwiazd Anwilu i całej ligi. Średnio notował ponad 12 pkt i sześć zbiórek. Jego mocną bronią są rzuty z dystansu, trafił 54 rzuty i pod tym względem zajął 19. miejsce w lidze. W drużynie lepsi byli tylko Mathews (87) i Bell (75) Amerykanin był o krok od najlepszej piątki sezonu zasadniczego. Petrasek był nie tylko przydatny w ofensywie, ale swoje robi także w obronie, którą Anwil miał najlepszą w Polsce.

Ważne kontrakty z Anwilem Włocławek na kolejny sezon mają Kamil Łączyński, Michał Nowakowski, Łukasz Frąckiewicz, Maciej Bojanowski i Kyndall Dykes. Toczą się rozmowy z polskimi kandydatami. Na celowniku jest 2-3 zawodników. Na dniach powinniśmy poznać efekty negocjacji.

CZYTAJ TAKŻE: Szykuje się wielki transfer. Gwiazda ligi: Gotowy na Euroligę Bez drogi "na skróty" i grania "na kredyt". Tak Legia odbudowała potęgę [WYWIAD] Patrzą z zazdrością, mówią "eldorado". Wiemy, kto za tym stoi Karuzela zaczyna się kręcić. Oto pierwsze plotki transferowe!

Źródło artykułu: