NBA preseason: Jazzmani triumfują na inaugurację

W najlepszej koszykarskiej lidze na świecie rozpoczęły się mecze przedsezonowe. Na pierwszy ogień poszły czołowe drużyny Konferencji Zachodniej, czyli Utah Jazz i Denver Nuggets. We własnej hali pewnie triumfowali ci pierwsi.

Jacek Konsek

Największą atrakcją meczu byli... sędziowie. W wyniku trwającego konfliktu na linii stowarzyszenie sędziów-władze ligi, pojedynek pomiędzy Utah a Denver prowadzili zastępcy. Tercet Trey Maddox, Deldre Carr i C.J. Washington odgwizdał aż 69 fauli (drużyny wykonały 88 rzutów wolnych!), lecz ogólne wrażenie po ich pracy jest pozytywne.

- Mają miesiąc, aby przygotować się do ligi. Podobnie zresztą jak my. Nauczą się trochę, więc nie widzę w tym żadnego problemu - ocenił pracę sędziów George Karl, szkoleniowiec Denver. Doświadczony coach z całą pewnością miał dużo więcej zastrzeżeń do gry swojego zespołu, który popełnił aż 27 strat i przegrał walkę na tablicach w stosunku 37:44.

Przez cały mecz goście musieli niwelować znaczny deficyt. W pierwszej połowie Jazzmani prowadzili różnicą nawet 17 "oczek", lecz ambitni koszykarze z Kolorado odrobili większość strat. W trzeciej odsłonie brakowało im do rywali już tylko pięć punktów, jednak na nic więcej nie było ich tego dnia stać.

W kluczowych momentach z bardzo dobrej strony pokazał się Deron Williams. Czołowy rozgrywający ligi spędził na parkiecie nieco ponad 21 minut i w tym czasie zapisał na swoje konto 16 punktów i 6 asyst. 14 z nich zdobył w decydującej, trzeciej kwarcie. Tyle samo punktów zgromadził C.J. Miles, jedno z odkryć trenera Sloana z poprzednich rozgrywek. Jazzmani przetestowali w tym meczu 16 zawodników i co ciekawe, każdy z nich dopisał do swojego dorobku co najmniej 2 punkty.

Wśród pokonanych po 13 punktów uzbierali Carmelo Anthony i James White. Niezbyt okazale wypadł debiut Arrona Afflalo, który wyszedł w pierwszej piątce i zagrał 22 minuty, lecz miał tylko 3 punkty i aż 6 fauli.

Utah Jazz - Denver Nuggets 103:87 (30:17, 23:28, 31:26, 19:16)

Utah: C.J. Miles 16, D. Williams 16, M. Okur 10, C. Boozer 7, R. Brewer 7, P. Millsap 7, A. Kirilenko 6, W. Matthews 6, K. Koufos 5, R. Price 5, K. Fesenko 4, E. Maynor 4, S. Nelson 3, R. Dupree 3, G. Suton 2, A. Johnson 2.

Denver: C. Anthony 13, J. White 13, J. Petro 11, M. Allen 11, R. Balkman 10 (11 zb), C. Billups 10, J. Graham 5, Nene 4, T. Lawson 4, C. Andersen 3, A. Afflalo 3, A. Carter 0.