Milicić wysłał powołania. Kto zastąpi Mateusza Ponitkę?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Igor Milicić
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Igor Milicić
zdjęcie autora artykułu

Igor Milicić dokonał selekcji na najbliższe okienko reprezentacyjne i dwa mecze prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. Są nowe twarze, ale brakuje też kapitana, czyli Mateusza Ponitki.

- Powołujemy zawodników, którzy brali udział w ostatnim EuroBaskecie - w miarę ich dostępności i zajęć klubowych - przyznał Igor Milicić w oficjalnym komunikacie prasowym.

- Równolegle nadal sprawdzamy młodych koszykarzy, perspektywicznych, którzy mogą nam pomóc w przyszłości - dodał.

A więc wśród powołanych nie brakuje takich graczy, jak Michał Sokołowski, Michał Michalak, A.J. Slaughter czy Aleksander Balcerowski.

Nie ma natomiast - zgodnie z oczekiwaniami i decyzjami - m.in. Mateusza Ponitki i Aarona Cela. Pierwszy chce zrobić sobie przerwę od gry w kadrze (pisaliśmy o tym tutaj -->> Niech wykażą się inni. Mateusz Ponitka zrezygnuje z gry w reprezentacji Polski?!).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siatkarz romantyk. Taką niespodziankę sprawił partnerce

Zresztą Ponitka i tak nie byłby dostępny ze względu na występy jego Panathinaikosu Ateny w Eurolidze. Co ciekawe jego brak nie wpłynął na to, że powołanie trafiło w ręce jego brata, Marcela Ponitki.

Cel z kolei podjął decyzję, że mecz z Niemcami, którego stawką był brązowy medal mistrzostw Europy na EuroBaskecie 2022, był jego ostatnim z orzełkiem na piersi. Więcej o tym tutaj -->> Aaron Cel podjął ważną decyzję. "Można oficjalnie już to potwierdzić".

Kto w ich miejsce? Z "młodych" Milicić wysłał powołania do Sopotu, Zielonej Góry i Gliwic, gdzie grają Andrzej Pluta, Szymon Wójcik i Mateusz Szlachetka. Na kadrze zamelduje się też Jakub Nizioł, który rozgrywa znakomity sezon w Śląsku Wrocław.

Biało-Czerwoni w tym "okienku" zagrają ze Szwajcarią (10.11 w Lublinie) i Chorwacją (13.11 w Zagrzebiu). Oba mecze w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025.

Warto dodać, że że jako współorganizator imprezy, która odbędzie się za trzy lata, Polacy mają już udział w niej zapewniony. Bez względu na wyniki prekwalifikacji i kwalifikacji.

Trener nie zamierza jednak odpuszczać. Patrzy długofalowo. - Mamy przed sobą dwa mecze, w których chcemy zwyciężyć. Naszym celem jest nieustanny rozwój - wyjaśnił Milicić.

Powołani do reprezentacji Polski na listopadowe okienko:

Rozgrywający: Łukasz Kolenda (WKS Śląsk Wrocław), Andrzej Pluta (Trefl Sopot), A.J. Slaughter (Herballife Gran Canaria, Hiszpania) Rzucający

: Jakub Garbacz (BM Stal Ostrów Wielkopolski), Michał Michalak (Manisa Buyuksehir Belediye, Turcja), Mateusz Szlachetka (Tauron GTK Gliwice) Niscy skrzydłowi

: Michał Kolenda (Trefl Sopot), Jakub Nizioł (WKS Śląsk Wrocław), Michał Sokołowski (Nutribullet Treviso Basket, Włochy) Silni skrzydłowi

: Aleksander Dziewa (WKS Śląsk Wrocław, Szymon Wójcik (Enea Zastal BC Zielona Góra), Jarosław Zyskowski (Trefl Sopot) Środkowi

: Aleksander Balcerowski (Herbalife Gran Canaria, Hiszpania), Dominik Olejniczak (Gravelines Dunkierka, Francja)

Zobacz także: Sochan w euforii po najlepszym występie w NBA. "To jest szalone" Waczyński zadebiutował w nowym klubie! Jego kolega trafił rzut życia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polacy wygrają oba listopadowe mecze prekwalifikacji do EuroBasketu?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
osiedle zacisze
26.10.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A gdzie Żolnierewicz?