Przykra niespodzianka. Anwil pokonany przez Portugalczyków

Nie wyszedł środowy mecz Anwilowi Włocławek w FIBA Europe Cup. Portugalski Sporting wziął rewanż za porażkę w Lizbonie, pokonując drużynę Przemysława Frasunkiewicza 85:73.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu Anwil - Sporting PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu Anwil - Sporting.
Można było przewidzieć, że Anwil czeka w środę trudny mecz. Ale to, że będzie przebiegał on pod dyktando drużyny Portugalii od początku do końca, jest niespodzianką.

Włocławianie zmuszeni byli gonić wynik już od pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 16:21. Sporting przeważał, prowadząc w pewnym momencie nawet różnicą 23 punktów (69:46).

Anwil próbował niwelować dystans, ale szło to opornie. Marcus Lovett trafił za trzy na niespełna pięć minut przed końcem spotkania i znów dał oddech drużynie z Portugalii. Było 75:60.

Goście ostatecznie triumfowali w Hali Mistrzów 85:73, biorąc dobitny rewanż za porażkę w Lizbonie. Wtedy Anwil pokonał Sporting 113:89.

Był to czwarty mecz Anwilu Włocławek w FIBA Europe Cup i druga porażka, która mocno komplikuje włocławianom sytuację w grupie G.

Lee Moore w debiucie w barwach Anwilu na europejskich parkietach grał przez 30 minut i rzucił 18 punktów, notując także sześć zbiórek i cztery asysty. Luke Petrasek miał 16 "oczek", a Josh Bostic zaaplikował rywalom 14 punktów.

Anwil miał wielkie problemy z celnością. Gracze Przemysława Frasunkiewicza trafili zaledwie 33-proc. rzutów z pola. Jest to wynik bardzo słaby.

Dla porównania, koszykarze Sportingu wykorzystali 46-proc. oddanych rzutów z gry. Derrick Fenner uzbierał 23 punkty. Amerykanin wywalczył również 10 zbiórek i pięć asyst.